Przełamać Raków

8 meczów ligowych meczów. 0 zwycięstw. Zaczynamy sezon z Rakowem Częstochowa, zespołem który po prostu nam nie leży.

Tak słabej serii jak z drużyną z Częstochowy nie mamy z żadnym ligowym rywalem. Raków rokrocznie zbija kapitał punktowy na meczach z Puszczą. W ostatnich czterech meczach nasi pierwszy przeciwnicy w sezonie 2018/2019 zdobywali komplet punktów.

Jedynie w rozgrywkach 2015/16 udało nam się dwukrotnie zremisować z Rakowem. Pozostałe spotkania kończyły się naszymi porażkami.

Raków w tym sezonie upatrywany jest w roli zespołu, który z całą pewnością może liczyć się w walce o najwyższe lokaty w lidze. Choć trudno uznać częstochowian za murowanego kandydata do awansu to jednak letnie wzmocnienia pokazują, że drużyna Marka Papszuna, który wczoraj przedłużył swój kontrakt z klubem z pewnością chce się liczyć w tegorocznym rozdaniu.

Spośród nowych twarzy w drużynie z Częstochowy warto wspomnieć o Michale Gliwie, który w ubiegłym sezonie w barwach Sandecji dobrze prezentował się w rozgrywkach Ekstraklasy. Sporym wzmocnieniem dla defensywy Rakowa będzie powrót do gry szefa tej formacji Tomasa Petraska. Nie zapominamy również o przejściu z Puszczy do Rakowa właśnie Macieja Domańskiego. Reżyser gry naszej drużyny w poprzednim sezonie już pierwszej kolejce będzie miał okazję zmierzyć się z byłymi kolegami.

Gdzie szukać powodów do optymizmu?

Po pierwsze liczymy, że już od pierwszego meczu dadzą znać o sobie letnie wzmocnienia. Choć ostatni mecz sparingowy pokazał, że do poziomu Lotto Ekstraklasy jeszcze trochę nam brakuje, to jednak pewnym jest, że doskonale wiemy już jakie warunki stawiają drużyny grające w Fortuna 1 lidze.  Optymizmu dodaje fakt, że Tomasz Tułacz nie przegrał w żadnym z sezonów swojej pracy w Niepołomicach pierwszego meczu ligowego. Pracę w Puszczy rozpoczął od remisu, sezon później pierwszy pełny sezon również rozpoczął od podziału punktów, a w ubiegłym roku, po powrocie do 1 ligi wygraliśmy z Chojniczanką 2-0.

Dla naszego szkoleniowca będzie to mecz rozpoczynający drugą setkę ligowych spotkań w roli trenera naszej drużyny.