Przygotowania trampkarzy

Bardzo solidnie drugi tydzień ferii zimowych przepracowali trampkarze naszego klubu. Obóz dochodzeniowy był dla zawodników urozmaiceniem stałych przygotowań do rundy rewanżowej w wielickiej lidze trampkarzy.

„Zintensyfikowanie treningów było świetnym zajęciem dla chłopaków podczas zimowych ferii, oprócz aspektów piłkarskich, była to też dla nich forma spędzania czasu w grupie kolegów”- mówi trener Łukasz Górka

W zajęciach które trwały od poniedziałku do soboty brało udział 24 zawodników z roczników 1999 i 2000.
„Wiadomo że, podczas ferii chłopcy wyjeżdżają ze swoimi rodzinami.Cieszy mnie to, że podczas obozu trenowała większość zawodników, która stanowi trzon tej drużyny. Głównie chodzi mi chłopaków z rocznika 1999, którzy już za kilka miesięcy wzmocnią drużynę juniorów młodszych. Myślę, że było to dla nich solidne przetarcie przed pracą jaką czeka ich w przyszłości” – dodaje.

Same treningi piłkarskie które odbywały się głównie na hali sportowej przy Gimnazjum oraz na hali pneumatycznej obok stadionu Puszczy były urozmaicone o gry sparingowe, zajęcia w terenie, basen oraz aerobic.
„Takie formy zajęć budują atmosferę w drużynie. Widać wśród tych młodych zawodników rywalizację, każdy trenujący chce poprawiać swoje słabości. Poprzez częste spędzanie czasu razem rodzą się więzi, które wychodzą później również na boisku. Wiadomo, że to jest sport i wywołuje sporo emocji. Ale wszelkie ewentualne niejasności są wyjaśniane w szatni drużyny i to cieszy. Nie mogę nikomu zagwarantować, że te treningi wychowają nowego Błaszczykowskiego czy Lewandowskiego. Ale dzięki piłce nożnej chłopcy mają wpajane pozytywne wartości, które mogą później zaowocować.

Podczas obozu skupialiśmy się na budowie wydolności tlenowej i siły zawodników. Chłopcy odczuli trudy zajęć, które przeplataliśmy grami sparingowymi. W środku mikrocyklu zagraliśmy z Górnikiem Wieliczka (na Orliku) oraz z Górnikiem Siedlec (pod Balonem), a na koniec z Czarnymi Staniątki (na Hali w LO) i Dębem Zabierzów Bocheński (również pod Balonem). Wszystkie te sparingi dały mi sporo do myślenia i zwróciły uwagę nad czym musimy się skupić szczególnie w dalszych przygotowaniach. Dzięki uprzejmości klubu bezpłatnie dwukrotnie odbyły się na basenie sportowym w Niepołomicach. Nowością dla zawodników były zajęcia aerobicu, które będziemy starać się co jakiś czas systematycznie powtarzać, ze względu na swoje wartości koordynacyjne”- dodał trener.

„Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim którzy pomogli nam w organizacji tego obozu. Dyrektorowi Gimnazjum w Niepołomicach Panu Zbigniewowi Gawlińskiemu za całotygodniowe udostępnienie Hali Sportowej bez której cały obóz by się nie odbył. Pani Kamili za świetne poprowadzenie zajęć z aerobicu.Szanownym rodzicom naszych zawodników oraz zarządowi naszego klubu.”- zakończył