Przygotowania żeńskiej Puszczy

Sobota była bardzo intensywna dla piłkarek Puszczy. Podczas gdy jedna ekipa walczyła o halowe mistrzostwo Podokręgu Wieliczka, druga rozegrała sparing na pełnowymiarowym boisku z zaprzyjaźnioną drużyną Prądniczanki.

Po bardzo dobrym meczu w czwartek w Sobolowie można było się spodziewać wyrównanego pojedynku z krakowiankami. Pierwsze nie najlepsze wieści przyszły w sobotę, gdy okazało się, że z powodu choroby w sobotę nie zagra Patrycja Kowalik. Kolejne – tuż przed meczem. W trakcie rozgrzewki problemy zdrowotne zgłosiły Natalia Przeniosło oraz Klaudia Nosal. Natalia ostatecznie wystąpiła, choć było widać, że nie jest w pełni sprawna, natomiast Klaudia cały mecz przesiedziała na ławce rezerwowych. Mimo tych kłopotów początek meczu był obiecujący, podobnie jak w Sobolowie przy stanie 0-0 dziewczyny miały „setkę”, niestety znów zabrakło skuteczności. W odpowiedzi nadzialiśmy się na kontrę, potem drugą i pierwszą tercję (graliśmy 3×30 min) przegrywamy 0-2.

Druga tercja to zdecydowana dominacja Prądniczanki i problemy zdrowotne kolejnych dziewczyn. W trzeciej tercji zasiliły nas cztery zawodniczki z turnieju w Wieliczce i obraz gry od razu uległ zmianie, niestety wysoka porażka stała się faktem.

Puszcza: Wełna – Skoczek, Skibowska, Kozub, Hyrc – Korbut, Szczęśniak, Miklas, Pilarska – Dudziak, Przeniosło oraz Sudoł, Lenda, Pokorniak, Radwańska, Sikora, Maniek

 

Tomasz Słaboń