Przyjedzie groźny beniaminek

Przed nami drugie spotkanie w sezonie 2018/2019 Fortuna 1 ligi z GKS-em Jastrzębie. Mecz rozpocznie się w sobotę 24 listopada o godzinie 16.00.

Piłkarzy Puszczy Niepołomice czekają na ostatnie domowe spotkanie o ligowe punkty w 2018 roku. Ostatnim rywalem „Żubrów” przy K2 będą piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie.

W obu zespołach kartki spowodują spore braki kadrowe. W drużynie przyjezdnych nie zagrają m.in. Dominik Kulawiak i Farid Ali. Kulawiak jest podstawowym defensorem drużyny z Jastrzębia, który wystąpił jak dotąd w 17 meczach ligowych. Farid Ali, to bez wątpienia jeden z motorów napędowych rywala i również został po raz czwarty upomniany żółtą kartą w meczu ostatniej kolejki przegranym przez Jastrzębie 1-5.

W Puszczy zabraknie Piotra Stawarczyka. Lider defensywy Puszczy Niepołomice dwukrotnie trafił do notesu arbitra w meczu z Rakowem i również czeka go przymusowy mecz pauzy. Wobec kontuzji Michała Czarnego będzie to pierwszy mecz Puszczy od 3 czerwca 2017 w którym nie wystąpi żaden z podstawowej dwójki naszych stoperów. Oprócz wspomnianych zawodników w sobotę nie wystąpi również Longinus Uwakwe, który ucierpiał w ostatnim meczu ligowym.

Dla naszej drużyny będzie to początek jesiennego maratonu, który zakończymy 4 grudnia w meczu Pucharu Polski z Wisłą Płock.

Jastrzębie, ligowy beniaminek radzi sobie w tym sezonie znakomicie. W 19 rozegranych meczach przyjezdni zdobyli 28 punktów i zajmują bardzo wysokie piąte miejsce w ligowej tabeli. Istotny jest również fakt, że GKS przegrał zaledwie jedno spotkanie wyjazdowe w tym sezonie. Miało to miejsce 20 października w Łodzi.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami z kompletu punktów cieszyli się piłkarze Puszczy, którzy wygrali 0-2. Dobrą formę naszej drużyny zauważa również Fortuna. Bukmacher stawia naszą drużynę w roli faworyta. Kurs na zwycięstwo Puszczy wynosi 2.30. Do składu Puszczy wraca pauzujący w ostatniej kolejce Krzysztof Drzazga, najlepszy strzelec zespołu. Stąd kurs na zdobycie bramkę przez naszą drużynę w jutrzejszym meczu wynosi 1.22.

Wierzysz w zwycięstwo naszej drużyny? Zagraj z Fortuną!  Przypominamy, że wszystkie spotkania Puszczy Niepołomice możesz obstawiać na www.efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 

Puszcza Niepołomice – GKS 1962 Jastrzębie
sobota 24 listopada, g. 16.00