Punkty pojechały do Bielska-Białej

W meczu 28. kolejki Nice 1 ligi Puszcza Niepołomice przegrała na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1-3. Na bramki Tomczyka i Sabali honorowym trafieniem odpowiedział Maciej Domański.

Kluczowe dla końcowego rozrachunku było pierwsze 10 minut meczu. Goście z Bielska w dwóch bliźniaczych akcjach dwukrotnie pokonali Marcina Staniszewskiego. Z bliska piłkę do siatki skierowali Sabala l Tomczyk.

Po 30 minutach meczu gry piłkarze Puszczy zdobyli kontaktową bramkę. Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym przejął Domański i płaskim strzałem zmniejszył stratę do rywali.

Po strzelonej bramce ataki Puszczy wyraźnie się ożywiły. Nasi piłkarze starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. W miarę upływu czasu piłkarze z Niepołomic grali coraz odważniej i atakowali coraz większą grupą zawodników. To sprawiło, że w przypadku straty piłki piłkarze Podbeskidzia wychodzili z przewagą liczebną na obrońców Puszczy.

W doliczonym czasie gry, w pierwszej takiej sytuacji Marcin Staniszewski zatrzymał atakujących rywali, za drugim razem w sytuacji dwóch na jednego musiał już skapitulować i Tomczyk skierował piłkę do pustej bramki ustalając wynik meczu na 1-3 dla Podbeskidzia.

Puszcza Niepołomice 1-3 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Maciej Domański 30 – Valērijs Šabala 2, Paweł Tomczyk 8, 90

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 5. Konrad Stępień, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 27. Mateusz Bartków (68, 28. Michał Mikołajczyk) – 4. Patryk Fryc, 8. Longinus Uwakwe, 11. Marcin Stefanik, 17. Bartosz Żurek (61, 20. Dawid Nowak), 10. Maciej Domański (55, 25. Krzysztof Szewczyk) – 19. Marcin Orłowski.

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński – 2. Filip Modelski, 24. Mavroudís Bougaḯdis, 8. Mariusz Malec, 91. Paweł Oleksy – 14. Damian Chmiel (36, 92. Paweł Moskwik), 7. Guga Palawandiszwili, 31. Łukasz Hanzel, 11. Łukasz Sierpina – 94. Valērijs Šabala (76, 4. Kamil Wiktorski), 9. Paweł Tomczyk.

żółta kartka: Modelski.
czerwona kartka: Longinus Uwakwe (90. minuta, Puszcza, za brutalny faul).