Puszcza gromi Piasta

Dwa tygodnie żeńska Puszcza przygotowywała się do meczu z Łapanowem. Spotkanie ułożyło się znakomicie i piłkarki z Niepołomic wygrały 10-1!

W derbach podokręgu wielickiego piłkarski Puszczy mierzyły się w 7 kolejce III ligi z Piastem Łapanów. Od samego początku „Czikensy” – przydomek wziął się od sponsora drużyny, firmy Cedrob, w nowym czerwonym upierzeniu przejmowały inicjatywę na boisku. Brakowało jednak wykończenia. Sygnał do ataku dała Natalia Jędrzejczyk, która fenomenalnym strzałem w okienko bramki rywalek dała prowadzenie Puszczy. W 17 minucie prowadzenie podwyższyła Weronika Dudziak, po kapitalnej akcji indywidualnej. Przed zmianą stron padła jeszcze jedna bramka. Weronika Motyka, która dziś dostała od trenera nowe zadanie gry w środku pomocy podwyższyła na 3:0 w 30 minucie i z takim wynikiem zawodniczki zeszły na przerwę.

W drugiej połowie piłkarki Puszczy miały kontrolować grę i zagrać na „zero z tyłu”. 5 minut po wznowieniu stała się rzecz wyjątkowa dla drużyny Piasta. Po błędzie defensorek Puszczy historyczną bramkę dla Łapanowa strzeliła Natalia Augustynek.

Ta mała chwila dekoncentracji wpłynęła bardzo dobrze na piłkarki z Kusocińskiego 2. Z rzutu wolnego bramkę na 4:1 strzeliła Jędrzejczyk wywołując spory aplauz na trybunach. Kolejne trafienie na 5:1 to już zasługa Patrycji Kowalik, która wykazała się sporym spokojem w polu karnym, ogrywając obrończynię i strzelając tuż przy słupku. W 64 minucie meczu odblokowała się wprowadzona chwilę wcześniej Justyna Pilarska. Dobrą piłkę z prawej strony wrzuciła Bania, a akcję wykończyła Pilarska dla której była to już 3 bramka w lidze.

Mecz z Piastem był pierwszym w którym zawodniczka Puszczy zaliczyła hat-tricka. Zawodniczką, która tego dokonała stała się Natalia Jędrzejczyk autorka 7 i 8 bramki w tym meczu. Mając już pewny wynik trener Słaboń pozwolił pograć dziewczynom które grają mniej lub wcale. Taką piłkarką była Julia Korbut, która zadebiutowała w III lidze w meczu z Piastem i w 76 minucie meczu pokonała bramkarkę drużyny gości. Debiutanckiego gola strzeliła również w 77 minucie Sabina Kwiecińska ustalając końcowy wynik mecz na 10-1 dla Puszczy. Okazałe zwycięstwo było drugą wygrana zawodniczek z Niepołomic w sezonie ligowym.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE – Piast Łapanów 10:1 (3:0)
Bramki dla Puszczy: 4 Jędrzejczyk oraz Dudziak, Motyka, Kowalik, Pilarska, Korbut i Kwiecińska.
Bramka dla Piasta: Augustynek

Puszcza: Kołodziejczak (Siwek) – Szlosek (Hyrc) Gąsłowska Skibowska – Bania (C) (Korbut) Jędrzejczyk Motyka Dudziak (Kwiecińska) Pokorniak (Szczęśniak) – Kowalik (Kuzaj) Przeniosło (Pilarska)

Piast: Alicja Duda, Julia Bednarska, Iza Kołodziej, Dominika Mączka, Maja Stalmach, Paulina Łapczyńska (Julia Paszkot, 25), Natalia Augustynek, Iwona Mucha, Magda Goczał, Magda Szklarzewicz, Monika Stokłosa