Puszcza lepsza od Błękitnych

Piłkarze Puszczy Niepołomice kontynuują serię zwycięstw. Dziś przed własną publicznością nie dali szans Błękitnym Stargard.

W identycznym zestawieniu jak tydzień temu z Rozwojem przystąpili do rywalizacji piłkarze Puszczy. Trener Tułacz nie tylko nie zmieniał kształtu wyjściowej ‘11’ ale także szerokiej kadry na to spotkanie.

Mecz mógł znakomicie otworzyć się już w piątej minucie. W polu karnym piłka spadła pod nogi Uwakwe, ale jego zamysł odczytał stojący w bramce Błękitnych Wróbel i zdołał odbić piłkę.

Kilkanaście minut później dyspozycję bramkarza  gości sprawdził Michał Czarny, który główkował celnie, ale Wróbel wykazując się znakomitym refleksem powstrzymał naszego obrońcę.

Wynik meczu otworzył w 43 minucie Marcin Orłowski. Piłka po jego strzale zdaniem arbitra przekroczyła linię bramkową, choć gracze Błękitnych żarliwie protestowali. Ich krzyki na nic się nie zdały i na przerwę Puszcza schodziła przy jednobramkowym prowadzeniu.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie. W roli głównej znów wystąpił Orłowski, który był faulowany w okolicach pola karnego Błękitnych. Piłkarze z Niepołomic domagali się rzutu karnego, sędzia wskazał jednak na rzut wolny i nakazał ustawić piłkę tuż przy linii. Bez zastanowienia z lewej nogi uderzył Żurek i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

Nastroje w Niepołomicach nieco osłabły w 63 minucie meczu, kiedy to kontuzji kolana doznał Zagórski. Do zejścia zawodnika potrzebne były nosze, ale wstępne diagnozy sugerują, że kontuzja nie powinna być bardzo groźna.

W końcówce meczu Błękitni starali się jeszcze zdobyć bramkę, ale to piłkarze Puszczy mieli kolejne okazje. Sam Filip Wójcik mógł przynajmniej dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Za pierwszym razem drogę do siatki zastąpiła mu poprzeczka, a za drugim razem piłkę w hokejowym stylu wybił Wróbel.

Puszcza dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty, zniwelowała stratę do Radomiaka Radom i na poważnie włącza się w walkę o bezpośredni awans do pierwszej ligi.

Puszcza Niepołomice 2-0 Błękitni Stargard Szczeciński
Marcin Orłowski 43, Bartosz Żurek 52

Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk – 21. Jakub Zagórski (63, 6. Arkadiusz Gajewski), 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 27. Mateusz Bartków – 20. Filip Wójcik (85, 16. Dominik Zawadzki), 8. Longinus Uwakwe, 7. Marcel Kotwica, 10. Maciej Domański, 17. Bartosz Żurek (70, 14. Kamil Łączek) – 19. Marcin Orłowski (65, 4. Łukasz Furtak).

Błękitni: 31. Przemysław Wróbel – 11. Paweł Lisowski, 19. Tomasz Pustelnik, 2. Patryk Baranowski, 24. Rafał Gutowski – 18. Wojciech Fadecki, 13. Karol Orłowski, 3. Piotr Wojtasiak, 16. Patryk Skórecki, 14. Robert Brzęczek – 10. Bartosz Flis (46, 20. Michał Magnuski).

żółte kartki: M.Orłowski, Uwakwe – Wojtasiak.

sędziował: Maciej Pelka (Piła).