Puszcza z nominacją do More Than Football Award 2024!

Poznaliśmy szeroką listę nominowanych do corocznej nagrody stowarzyszenia European Football for Development Network. W tym roku szansę na wyróżnienie More Than Football Award, promujące kluby i organizacje zaangażowane w projekty społeczne, ma Puszcza Niepołomice! Nasz klub został nominowany w uznaniu za rozpoczętą w marcu akcję #DbaMYoPuszczę.

EFDN to sieć europejskich klubów piłkarskich, fundacji oraz organizacji non-profit, które wspólnie dążą do promowania pozytywnych wartości przez futbol. Członkiem tej prestiżowej organizacji jest ponad 150 klubów z 32 państw naszego kontynentu. Doroczna nagroda More Than Football Award to jedna z najważniejszych inicjatyw stowarzyszenia, mająca na celu promocję odpowiedzialności społecznej w europejskim futbolu. Jej laureatami w przeszłości były między innymi Club Brugge czy Fundacja Legii Warszawa.

Nasza akcja #DbaMYoPuszczę została zainaugurowana w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny 2024, który jest zarazem Międzynarodowym Dniem Lasu. W tym symbolicznym terminie szerokie grono osób, związanych z naszym klubem, wspólnie udało się do Puszczy Niepołomickiej, na której terenie zasadziliśmy 11 tysięcy buków! Drzewa sadzili nie tylko piłkarze oraz sztab szkoleniowy pierwszej drużyny, ale także drużyna U-15 z naszej Akademii, pracownicy klubu, klasa sportowa z Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach oraz kibice wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Puszcza23.

Naszą wielką rodzinę podczas akcji wspierało Nadleśnictwo Niepołomice. 21 marca jest również dniem nawiązania oficjalnej współpracy między klubem i przedstawicielami tej jednostki. Razem promujemy edukację leśną oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z lasów. Puszcza to wielka część naszej lokalnej tożsamości, którą dumnie promujemy. Kontynuacją tego działania była między innymi wymiana sadzonek dębów między kapitanami Żubrów i Warty Poznań przed meczem 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Prezentujemy wszystkich nominowanych do More Than Football Award 2024:

  • Aberdeen FC Community Trust – Dons Families Together
  • Puszcza Niepołomice – #DbaMYoPuszczę
  • Willem II Betrokken – Beweeg mee met Willem II
  • Waterford FC – Autism Football Community – The Autism Friendly Football Club
  • The Northampton Town FC Community Trust – Winning with Numbers
  • Big Hearts Community Trust – Switching play
  • Foundation 92 – Mental Health Transformation
  • FC Groningen in de Maatschappij – Sociale Activering
  • Bristol City Robins Foundation – ADD-Mentor
  • SV Werder Bremen – Female Empowerment

Szeroka lista nominowanych zostanie skrócona do czterech. Ostateczną listę poznamy we wtorek, 17 września. Ostateczny zwycięzca zostanie ogłoszony podczas 22. Konferencji EFDN MoreThanFootball.

Dziękujemy za nominację! Cieszymy się, że nasza inicjatywa została dostrzeżona na międzynarodowym forum. Jej kolejne odsłony przed nami już wkrótce.