Raport InStata po rundzie jesiennej

InStat przygotował zbiorczy raport po zakończeniu rundy jesiennej rozgrywek Fortuna 1 ligi. Poniżej prezentujemy kilka ciekawostek dotyczących naszej drużyny.

Żubry są jedyną drużyną w lidze, która nie zdobyła bramki zza pola karnego. Co ciekawe wszystkie 12 trafień zdobyliśmy w pierwszej rundzie z pola karnego. Nasze ataki zakończone bramka również okazały się najkrótsze w lidze. Średnio na zdobycie gola potrzebowaliśmy posiadać piłkę przez 4,2 sekundy gry. Jesteśmy również jedyną drużyną w lidze, która jesienią nie miała okazji na zdobycie bramki z rzutu karnego. Rywale przeciwko Puszczy wykonywali dwa rzuty karne i ze statystycznego punktu widzenia oba zostały obronione przez Karola Niemczyckiego.

Połowa z bramek zdobytych przez Puszczę padła ze stałych fragmentów gry. Nie ma w naszej lidze klubu, który zdobył by w ten sposób procentowo więcej swoich bramek, warto jednak zaznaczyć, że są kluby z podobną proporcją, ale strzelające zdecydowanie więcej bramek.

Średnio na mecz Żubry wymieniają 432 podania z czego 80% kończy się u adresata.

Jesteśmy ligowym liderem jeśli chodzi o odzyskane piłki na połowie przeciwnika.

Bardzo dobrze w indywidualnych statystykach prezentuje się Wiktor Żytek. Nasz zawodnik zajął czwarte miejsce w liczbie stoczonych pojedynków (345), wygrywając 59% z nich. Wiktor jest również bezkonkurencyjny w powietrzu, gdzie stoczył najwięcej walk o górną piłkę w całej lidze (216), przechwytując aż 127 takich piłek.

Z pełnym raportem można zapoznać się tutaj.