Raport wypożyczeni

Czterech zawodników Puszczy Niepołomice spędziło ostatnią rundę na wypożyczeniu do innych klubów. Rozegrane minuty pokazują, że były to dobre wybory.

Jeden z zawodników gra nawet w klubie Fortuna 1 ligi. Filip Wójcik po udanej walce z Garbarnią w sezonie 2017/20 o awans do pierwszej ligi w której był wiodącą postacią zespołu, pozostał w ekipie z Krakowa i ubiegłej jesieni rozegrał 17 meczów ligowych oraz jeden mecz pucharowy. Łącznie Filip spędził na murawie 1159 minut.

Trzech kolejnych piłkarzy Puszczy Niepołomice gra w 2 lidze. Są to Dominik Zawadzki (ROW 1964 Rybnik), Rafał Mikulec (Resovia), oraz Jakub Zagórski (Górnik Łęczna).

Dominik Zawadzki w Rybniku bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i już w pierwszej kolejce pojawił się na boisku. Łącznie zaliczył 18 drugoligowych występów oraz dwa spotkania w ramach Pucharu Polski. Liczba 1547 minut spędzonych na murawie pokazuje, że była to dla niego udana runda.

Rafał Mikulec ostatni jak do tej pory mecz w Puszczy Niepołomice podsumował bramką, a miało to miejsce w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. W tym w poszukiwaniu większej liczby minut przeniósł się do Resovii, gdzie w każdym z 17 swoich meczów wybiegł w podstawowym składzie. Dodatkowo rozegrał dwa pełne mecze pucharowe. Wynik 1606 minut zapewne byłby jeszcze lepszy, gdyby nie … dwie czerwone kartki Rafała w meczach ze Stalą Stalowa Wola i GKS-em Bełchatów.

Zdecydowanym wygranym minionej rundy jest jednak Jakub Zagórski. Kuba w drużynie Górnika Łęczna rozpoczął w pierwszym składzie wszystkie 21 meczów swojej drużyny na poziomie drugiej ligi.  Warto dodać, że tylko w dwóch meczach ligowych został zmieniony. Łącznie z dodatkowo jednym meczem pucharowym rozegrał 1934 ligowe minuty walnie przyczyniając się do piątego miejsca zespołu Łęcznej w lidze.

fot. Garbarnia Kraków