Raport z meczów naszej akademii

Ostatnia kolejka ligowa była była bardzo dobra w wykonaniu naszych drużyn. Mecze przyniosły nam wiele radości, ale też materiału do analiz.

KS Dąb Zabierzów Bocheński – UKS Puszcza Niepołomicka Szkoła Futbolu – sekcja dziewczyn 3:0
Długi weekend majowy sprawił iż dziś na Woli Batorskiej zagraliśmy w bardzo okrojonym składzie. Dodatkowo w 17 minucie kontuzje sprawiły iż sędzia przy wyniku 0:0 i zdekompletowaniu drużyny przerwał zawody.
Wtedy na boisku pojawiły się testowane młode zawodniczki Puszczy które jeszcze nie zostały zgłoszone do rozgrywek ligowych i mecz trwał dalej sędziowany już przez naszego trenera seniorek Tomasza Słabonia. Pierwsi do siatki trafili gospodarze jednak bardzo szybko padło wyrównanie którego autorką była Aniela Wełna. Drugi raz na prowadzenie również wyszli młodzi piłkarze i piłkarki Dębu jednak gra się do końca i w ostatniej sekundzie do siatki trafia Marcelina Zaleńska. Punktów nie ma ale nadal powtarzamy…. Nie o to w tej zabawie chodzi.

2009 PP – MKF Solne Miasto Wieliczka 8:1
Bardzo dobre zawody mają za sobą zawodnicy trenera Piotra Przybysia. Od początku meczu nasi reprezentanci mieli przewagę na przeciwnikiem. Prym na boisku wiódł szczególnie Mikołaj Ząbkiewicz, który w tym dniu był bardzo dobrze dysponowany. Po meczu cała drużyna zebrała wysokie noty. Nawet biorąc pod uwagę to, że ze względu na „majówkę” trener nie mógł skorzystać z wszystkich zawodników. Bramki w meczu zdobywali Mikołaj Ząbkiewicz (pięć), Michał Kucharski (dwie) i Piotr Michoń.
Skład: Terczyński F – Kokoszka, Krupa, Gacek, Michoń, Ząbkiewicz, Kucharski oraz Kucza, Mętel.

2009 MS – Szkółka Piłkarska Młoda Gdovia 10:2
Pozytywna reakcja zawodników trenera Mateusza Siwka na poprzedni mecz. Nasi reprezentanci wrócili na swój poziom piłkarski a co najważniejsze, determinacja na boisku była na odpowiednim poziomie.
Dalsza część opisu wkrótce

Akademia Piłkarska Wieliczka – 2007 0:3
„Gdybym miał nazwać któryś mecz idealnym, chociaż takich nie ma to byłby jeden z nich” – tak relacjonował trener Tomasz Drabik.
Drużyna zaprezentowała się na wysokim poziomie, dużo prób gry piłką, budowania akcji od bramki czy też współpracy w grupach. Dobra współpraca formacji defensywnej na czele z kapitanem Oskarem Chmurzyńskim z linią ataku.
W środku pola świetnie spisywał się tego dnia Alan Świeczka, przez którego przechodziło 80% piłek, czego zwieńczeniem był hat-trick a jedna z bramek – stadiony świata.
Warto nadmienić, że graliśmy bez bramkarza – jego rolę znakomicie spełnił Kacper Michałek. Wszystkie bramki dla naszej drużyny strzelił Alan Świeczka.
Słowa uznania dla gospodarzy, którzy również zaprezentowali wysokie umiejętności piłkarskie.
Skład: Michałek, Rojowicz, Chmurzyński, Kugiel, Świeczka, Jedynak, Moskalik oraz Pauli M, Tomczyk

LKS Zorza Przebieczany – 2008 3:5
Mecz trudny z przeciwnikiem w mieszanym składzie z zawodnikami 2007, którzy zdecydowanie przewyższali nas fizycznie. Mimo to nasi chłopcy przystąpili do meczu bez kompleksów i na dużym poziomie determinacji, co uniemożliwiło przeciwnikowi w pełni wykorzystać swoich atutów. Pojedynek rozpoczęliśmy od straty gola co mocno pobudziło chłopców do walki. Bramki strzelaliśmy po ładnych, składnych akcjach. Ich strzelcami byli Szymon Sekunda (dwie), Bartłomiej Kolber (dwie) i Alex Buszka.
Skład: Gruszka – Ligęza, Sekunda, Pieprzyca, Punzet, Stępień, Kolber oraz Koza, Buszka, Pauli D, Karbarz, Szcześniak.

2010 – Gwiazda Brzegi 8:0
Najmłodsi reprezentanci, prowadzeni przez trenera Tomasza Drabika zdecydowanie pokonali drużynę Gwiazdy. Nasi zawodnicy fajnie operowali piłką, w środku pola dużą różnicę robił Jakub Siwek z rocznika 2011! Dzięki wygrywanym pojedynkom 1×1 zdobywali wolne przestrzenie na boisku, W defensywie też spisywali się niczego sobie, nawet gdy przydarzył się jakiś błąd, naprawiany był przez bramkarza. Między słupkami stawało aż trzech zawodników (Filip Kielian, Filip Penar i Tymek Pienias). Bramki w meczu zdobywali Olwier Wach (dwie), Jakub Turchan (trzy), Filip Kielian (dwie) i Jakub Siwek.
Skład: Kielian – Pienias, Fiema, Siwek, Wach, Penar, Turchan oraz Razowski i Jemczura.

Łącznie:
6- meczów ligowych
15 – zdobytych punktów
34 – zdobyte bramki

Brawo, brawo dla trenerów, zawodników i kibiców!