Remis po karnych

W meczu 4. kolejki Nice 1 ligi Puszcza Niepołomice zremisowała 1-1 Odrą Opole. To trzeci taki wynik w historii występów pomiędzy tymi drużynami.

Do przerwy lepsze wrażenie na placu gry sprawiała Puszcza, która w ostatniej minucie pierwszej połowy miała okazję na objęcie prowadzenie po rzucie karnym. Faulowany był Orłowski, dlatego do ’11’ podszedł Maciej Domański. Pomocnik Puszczy nie pomylił się i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 1-0.

Po zmianie stron w drużynie Odry doszło do dwóch zmian, które jak na konferencji prasowej podkreślał szkoleniowiec przyjezdnych dały efekt. W 64 minucie meczu w walce o piłkę, ręką w polu karnym zagrał Mateusz Bartków i arbiter wskazał drugi raz w tym meczu na wapno. Do piłki podszedł Skrzypczak i strzałem a’la Panenka doprowadził do wyrównania.

Szalę zwycięstwa na korzyść Puszczy mógł przechylić jeszcze Stefanik, ale piłka po jego strzale głową odbiła się od słupka. Sprawiedliwy remis po rywalizacji beniaminków stał się faktem.

Warty odnotowania jest debiut w pierwszej drużynie Puszczy Krzysztofa Szewczyka. Sprowadzony z Cracovii zawodnik rozegrał ostatni kwadrans tego spotkania.

Puszcza Niepołomice 1-1 Odra Opole
Maciej Domański 45 (k) – Szymon Skrzypczak 65 (k)

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 27. Mateusz Bartków, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 28. Michał Mikołajczyk – 14. Dawid Ryndak (88, 17. Bartosz Żurek), 7. Marcel Kotwica, 11. Marcin Stefanik, 20. Dawid Nowak (61, 8. Longinus Uwakwe), 10. Maciej Domański (73, 25. Krzysztof Szewczyk) – 19. Marcin Orłowski.

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel – 8. Rafał Brusiło, 3. Václav Cverna, 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk – 16. Bartłomiej Maćczak (46, 30. Filip Żagiel), 17. Jakub Habusta, 5. Rafał Niziołek, 88. Marcin Wodecki (82, 86. Gabriel Nowak), 11. Mateusz Marzec (46, 20. Szymon Skrzypczak) – 99. Marek Gancarczyk.

żółte kartki: Orłowski, Domański, Bartków – Maćczak, Żagiel, Brusiło.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).