Rewanżowy mecz barażowy o Centralną Ligę Juniorów U-15 już w środę!

Już w najbliższą środę o godzinie 15:00, na Stadionie Miejskim w Niepołomicach, rozegrany zostanie rewanżowy mecz barażowy o Centralną Ligę Juniorów U-15.

Drużyna MKS Puszcza Niepołomice podejmie w roli gospodarza — Akademię Stali Mielec.

Jest to wydarzenie historyczne dla naszego klubu, ponieważ drużyna U-14 może jako pierwsza awansować do Centralnej Ligii Juniorów.

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Mielcu – górą była Puszcza, która wygrała 1-0.

Jedyną bramkę w 57. minucie zdobył Igor Petynka. Dodatkowo w pierwszej połowie nasz zespół nie wykorzystał rzutu karnego.

Drużyna, którą prowadzi duet trenerski Wojciech Turek oraz Bartosz Podlewski, na co dzień występuje w najwyższej Małopolskiej Lidze Trampkarzy Młodszych. Końcowa lokata umożliwiła występ w meczach barażowych o Centralną Ligę Juniorów.

Po 26. meczach zespół U-14 zgromadził na swoim koncie 49 punktów, strzelając 61 bramek, tracąc 35.

W meczach barażowych drużynę wspierają wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2010, którzy na co dzień rywalizują w lidze dla starszego rocznika – w kategorii Trampkarza Starszego. Dodatkowo przez cały sezon w naszym zespole trenują i występują najbardziej wyróżniający się zawodnicy z rocznika młodszego – 2011, którzy są wiodącymi postaciami w drużynie.

Kadra drużyny w 1. meczu:
Jakub Grębla (BR) – Natan Dziurdzia, Filip Cisak (K), Igor Petynka, Oliwier Wach – Ksawery Krawczyk, Maciej Gruszka, Patryk Karaś, Mateusz Kalika, Wiktor Skrzeczyński – Alan Gil
Rezerwowi: Filip Karp (BR), Tymoteusz Pienias, Kacper Suchta, Tobiasz Gębala, Kacper Petryla, Arkadiusz Polonka, Filip Majewski.

Jestem zadowolony z postawy i zaangażowania wszystkich powołanych na ten mecz chłopaków. Cieszy to, że z dużą świadomością realizowaliśmy założenia, o których rozmawialiśmy, przygotowując się do tego meczu. Tak jak powiedziałem, większość z nich udało się zrealizować. Pomimo stawki spotkania udało się zachować spokój i chłodną głowę do ostatniego gwizdka. Co do meczu rewanżowego zależy nam na tym, aby podejść do rewanżu ze spokojem i pozytywnym nastawieniem. Niech ten mecz będzie nagrodą dla wszystkich, za pracę wykonaną w tym sezonie”- mówił po pierwszym spotkaniu trener- Wojciech Turek.

Zapraszamy wszystkich do wspierania młodych zawodników Akademii!