Rok kończymy z Wisłą Płock!

Przed nami batalia o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. We wtorek 4 grudnia o 13:30 pucharowym starciem przy K2 zakończymy zmagania w 2018 roku.

11 drużyna Lotto Ekstraklasy, Wisła Płock przyjedzie do Niepołomic po przegranym spotkaniu 0-4 z Górnikiem Zabrze. Puszcza w ostatniej kolejce również uległa, tyle, że w Poznaniu, w rywalizacji z Wartą.

Dorobek punktowy obu zespołów w ostatnich dwóch kolejkach ligowych jest identyczny. Wisła podobnie jak nasza zanotowała dwie porażki. W minionej kolejce w Płocku świetnie poradził sobie Górnik Zabrze, tydzień wcześniej natomiast drużyna wróciła na tarczy z Poznania, gdzie uległa Lechowi 2-1.

Jutrzejsze spotkanie będzie siódmą batalią pomiędzy obiema drużynami. Niestety dotychczasowy bilans meczów pomiędzy Puszczą, a Wisłą jest korzystny dla naszych rywali. Obie ekipy spotkały się dotąd sześciokrotnie, dwa mecze zakończyły się podziałem punktów, a cztery wygraną płoczczan.

Mecz pomiędzy Puszczą, a Wisłą Płock rozpocznie rywalizację o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Spotkania tej fazy rozgrywek zakończą się w czwartek 6 grudnia w Suwałkach.

Jutrzejsze spotkanie jako arbiter główny poprowadzi pan Zbigniew Dobrynin.

Bilety na mecz jeszcze dzisiaj można kupić w internetowej przedsprzedaży na portalu bilet.pax.pl. W dniu meczu wejściówki będzie można nabyć w kasach biletowych przed stadionem już dwie godziny przed meczem, a więc od 11:30.

Zwycięzca meczu rozegranego w Niepołomicach pozna rywala  w najbliższy piątek, 7 grudnia. Wówczas o godzinie 12:00 w siedzibie PZPN odbędzie się losowanie.

Mecze 1/4 finału zaplanowano na 26-28 lutego, a jako terminy rezerwowe przewidziano 5-7 i 12-14 marca.

Bezpośrednią transmisję z jutrzejszego meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.