Różnie bywało

Po raz ostatni nasza drużyna wygrała pierwszy mecz sezonu w 2010 roku. Co ciekawe zajęła wówczas przedostatnie miejsce w tabeli II ligi. 

11 sierpnia 2010 roku bramki w meczu z OKS 1945 Olsztyn zdobyli Wojciech Antkowski i Daniel Jarosz. Żaden z obecnych piłkarzy Puszczy nie może jednak pamiętać tamtego spotkania. Było to jak się później okazało jedno z pięciu zwycięstw zanotowanych przez naszą drużynę w całym sezonie. Puszcza zajęła na koniec rozgrywek przedostatnią pozycję w ligowej tabeli, ale wobec problemów innych drużyn z uzyskaniem licencji pozostała w II lidze.

Sezon później rozpoczęliśmy rozgrywki od bezbramkowego remisu z Motorem Lublin, ale wynik na finiszu był zdecydowanie lepszy. Puszcza zajęła trzecie miejsce i była bardzo bliska uzyskania promocji do I ligi.

To co się nie udało w sezonie 2011/2012 zostało zrealizowane w rozgrywkach toczonych na przełomie 2012 i 2013 roku. Wówczas w pierwszym meczu … przegraliśmy na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 0-2, notując pierwszą z zaledwie sześciu porażek w całych rozgrywkach. 70 zdobytych punktów zdecydowało o awansie do I ligi na 90-lecie naszego klubu.

Jedyny jak dotąd sezon w I lidze rozpoczęliśmy od porażki 0-1 z GKS-em Bełchatów. W tamtym spotkaniu od pierwszej minuty grał dzisiejszy kapitan Puszczy Niepołomice, Michał Mikołajczyk. Cały sezon zakończyliśmy na 16 miejscu w ligowej tabeli i wróciliśmy do II ligi.

Po powrocie do trzeciej klasy rozgrywkowej rozpoczęliśmy sezon od remisu 1-1 z Kotwicą Kołobrzeg, później jednak długo drżeliśmy o końcowy wynik i w rezultacie zajęliśmy 15 miejsce na koniec sezonu.

Miniony sezon i porażka 0-3 z Siarką Tarnobrzeg praktycznie przesądziła o losie trenera Łukasza Gorszkowa. W swoim pierwszym meczu trener Tomasz Tułacz zremisował natomiast z Wisłą Puławy 1-1, a na koniec sezonu doprowadził Puszczę do 7 miejsca w ligowej tabeli.

Jaką historię napiszemy w tym sezonie? Pierwszy plan do zrealizowania jutro o 19.00 w Rybniku.

 

/mb/