Różnie bywało

Prześledziliśmy inauguracyjne wyniki naszej drużyny w ostatnich kilku latach i miejsca jakie zajmowaliśmy na koniec sezonu.

Sezon 2010/2011 był naszym absolutnym debiutem w II lidze, wówczas podzielonej na wschodnią i zachodnią. W pierwszym meczu w Niepołomicach po bramkach Antkowskiego i Jarosza wygraliśmy 2-0 z OKS 1945 Olsztyn. Jak się później okazało, zajęliśmy 17-przedostatnią lokatę w tabeli, ale problemy licencyjne innych klubów spowodowały, że pozostaliśmy na tym poziomie rozgrywkowym.

Kolejne ligowe zmagania w II lidze rozpoczęliśmy od bezbramkowego remisu na wyjeździe z Motorem Lublin, a cały sezon wówczas bardzo udany na trzeciej lokacie w lidze. Do miejsca dającego już wtedy awans do 1 ligi zabrakło zaledwie 3 punktów.

Sezon 2012/2013 był już popisem piłkarzy Puszczy Niepołomice. Awans z 2 lokaty do pierwszej ligi osiągnęliśmy notując tyle samo punktów co Wisła Płock. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że pierwsze spotkanie przegraliśmy wtedy w Łowiczu 0-2. Pierwszy punkt Puszcza w tamtym sezonie zdobyła dopiero w trzeciej kolejce.

Pierwszy rok zmagań w pierwszej lidze rozpoczęliśmy od trzech porażek. W sezonie 2013/2014 w pierwszym meczu dosyć nieszczęśliwie przegraliśmy w Bełchatowie 0-1. Tydzień później grając na obiekcie Hutnika Kraków ulegliśmy… Chojniczance Chojnice 1-2. Później przyszła jeszcze porażka 3-1 z Olimpią Grudziądz. Dopiero w czwartek kolejce udało się nam wygra z Termalicą 2-0. Niestety na koniec sezonu zajęliśmy 16 miejsce w lidze, wróciliśmy do II ligi i… o mały włos z niej nie spadliśmy.

Rozgrywki 2014/2015 były chyba najtrudniejsze i najbardziej stresujące nas wszystkich w ostatnich latach. Po spadku z pierwszej ligi w drużynie dokonano sporych zmian w składzie.  O początek sezonu był jeszcze nie najgorszy (remis w pierwszym meczu z Kotwicą Kołobrzeg) i zwycięstwo w drugiej kolejce ze Zncizem Pruszków, a później kolejny komplet punktów ze Stalą Mielec, tak w piątej kolejce po porażce 2-1 w Brzesku wszystko się posypało. Na koniec sezonu zajęliśmy 15 miejsce w lidze, ale do ostatniego meczu musieliśmy drżeć o ligowy byt.

Sezon 2015/2016 zaczęliśmy od sporego lania w pierwszej kolejce, kiedy to w Niepołomicach przegraliśmy 0-3 z Siarką Tarnobrzeg. W drugiej kolejce przegraliśmy ze Stalą Mielec 1-2 i Łukasza Gorszkowa zmienił Tomasz Tułacz. Nasz obecny szkoleniowiec rozpoczął pracę od trzech remisów po którym w niesamowitych okolicznościach pokonaliśmy 5-4 Polonię Bytom, cóż to był za mecz!

Ostatni sezon, który zakończył się awansem z trzeciego miejsca w lidze zaczął się od bezbramkowego remisu w Rybniku. W drugiej kolejce u siebie wygraliśmy już jednak wysoko 3-0 z Siarką Tarnobrzeg, a nasz obiekt, Stadion Miejski w Niepołomicach był wówczas prawdziwą twierdzą, w której w całym sezonie ponieśliśmy tylko 2 porażki.

Jaką  historię na starcie rozgrywek napiszemy tym razem?

 

Puszcza Niepołomice – Chojniczanka Chojnice
29 lipca, 17:00
Stadion Miejski w Niepołomicach