Różnie bywało…

W ostatnich sezonach nasz zespół ze zmiennych szczęściem rozpoczynał nowe rozgrywki ligowe.

Debiutancki sezon II ligi, w sezonie 2010/2011 piłkarze z Niepołomic uczcili premierowym zwycięstwem 2-0 odniesionym nad zespołem OKS 1945 Olsztyn. Bramki w tamtym meczu zdobyli Wojciech Antkowski i Daniel Jarosz. Później jednak w ciągu całego sezonu Puszcza zwyciężyła jeszcze w zaledwie 4 meczach, co spowodowało zajęcie 17 miejsca w drugoligowej stawce. Problemy innych klubów spowodowały jednak, że pozostaliśmy w II lidze.

Kolejny sezon, o wiele lepszy na finiszu – 3 miejsce – ze stratą zaledwie 3 punktów do Stomilu, piłkarze Puszczy rozpoczęli od bezbramkowego remisu z Motorem Lublin.

Rozgrywki 2012/2013 zakończone awansem do I ligi Puszcza rozpoczęła od wyjazdowej … porażki 2-0 z Pelikanem Łowicz. Co ciekawe podopieczni trenera Wójtowicza pierwsze punkty zdobyli dopiero w trzecim ligowym meczu, remisując 1-1 z Olimpią Elbląg.

W minionych rozgrywkach nasz start był jeszcze mniej efektowny. Na powitanie z pierwszą ligą po świetnym meczu przegraliśmy w Bełchatowie z dzisiejszym ekstraklasowiczem 0-1. Po tym meczu z pewnością mieliśmy wrażenie dużego niedosytu. W kolejnych spotkaniach lepsi od nas byli gracze Chojniczanki i Olimpii Grudziądz. Pierwsze punkty dało dopiero domowe zwycięstwo nad Termalicą w czwartej serii gier. Sezon jak pamiętamy skończył się spadkiem.

Dziś łatwo z pewnością nie będzie. Zmierzymy się z grającym u siebie beniaminkiem, który liczy na dobre otwarcie sezonu. Wiemy jednak o to gramy i co w Kołobrzegu chcemy osiągnąć… Trzeba zrobić wszystko by w drodze powrotnej do Niepołomic zabrać na pokład komplet punktów.

 

/MB/