Rozpocząć wiosnę od wygranej!

Rundę wiosenną rozpoczniemy w Rzeszowie z miejscową Apklan Resovią. Nasz zespół postara się odegrać beniaminkowi za porażkę 0:3 w pierwszym meczu obu zespołów. 

Apklan Resovia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Beniaminek z Rzeszowa do tej pory zgromadził 9 punktów. Na tę zdobycz punktową składają się 2 zwycięstwa i 3 remisy. Do przedostatniego Zagłębia Sosnowiec beniaminek traci jednak tylko 2 punkty. Na zwycięstwo w lidze podopieczni Radosława Mroczkowskiego czekają od 4 listopada. Wtedy Resovia pokonała wspomniane wcześniej Zagłębie 2:0. Od tamtego czasu nasi rywale w kolejnych 8 spotkaniach zdobyli jednak tylko 2 punkty remisując z Sandecją Nowy Sącz i Radomiakiem Radom.

Zimą zespół z Rzeszowa poczynił kilka transferów, które mają pomóc w utrzymaniu. Obronę wzmocnili Kamil Słaby i Bartosz Jaroch. Z kolei o sile ataku mają stanowić Jakub Wróbel i Przemysław Zdybowicz. Wymienieni zawodnicy są doskonale znani wszystkim, którzy śledzą Fortuna 1 Ligę. W trakcie przygotowań Resovia zagrała 6 sparingów: 4 razy wygrała i 2 razy przegrała. Bilans bramkowy w meczach kontrolnych wyniósł 11-6.

Nasz zespół ma już za sobą pierwsze oficjalne spotkanie w 2021 roku. W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski pokonaliśmy po bardzo dobrym spotkaniu Lechię Gdańsk 3:1. W ćwierćfinale los skojarzył nas z innym zespołem z północy Polski – Arką Gdynia. Meczem z Resovią zawodnicy Tomasza Tułacza rozpoczną intensywny okres. W tygodniu czeka nas pucharowa potyczka, a w niedzielę spotkanie w lidze z… Arką Gdynia.

Jak zapewnia kapitan Puszczy Michał Mikołajczyk na razie wszyscy koncentrują się na meczu w Rzeszowie. Warto dodać, że z beniaminkiem mamy do wyrównania rachunki z jesiennego meczu. Wtedy Resovia rozbiła nasz zespół 3:0. Kurs w Fortunie, że tym razem to my zachowamy czyste konto to 2.61. Piątkowe spotkanie będzie oficjalnym 9 meczem obu zespołów. Jak na razie bilans gier wynosi 4-2-2 dla Żubrów. Bilans bramkowy natomiast 7:6 również dla Puszczy. Kurs w Fortunie, że pierwsi strzelimy gola to 1.78.

Przypominamy, że spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 i będzie transmitowane w serwisie IPLA.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.