Ruszamy z przygotowaniami!

Piłkarze Puszczy porannymi badaniami rozpoczęli oficjalne przygotowania do nowego sezonu w Nice 1 lidze.

Tak naprawdę zespół spotkał się po urlopach już w sobotę, kiedy to na treningu pojawiło się kilka nowych twarzy, między innymi w sztabie szkoleniowym. Od nowego sezonu trenerem bramkarzy będzie Bartłomiej Dydo, który zastąpi na tym stanowisku Tomasza Kwedyczenko, a dodatkowym trenerem asystentem będzie Jakub Kula.

Drużyna ma już za sobą również pierwszy sparing. W minioną niedzielę 25 lipca w meczu charytatywnym piłkarze obecnej kadry naszej drużyny pokonali 3-0 zawodników, którzy awansowali na zaplecze Ekstraklasy w 2013 roku. Spotkanie było wydarzeniem charytatywnym, a zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację Julii Kołodziej. Zagrano dwie połowy po trzydzieści minut, a zawodnicy pierwszej drużyny zmieniali się w sposób hokejowy. Pierwsze bramki w nowym sezonie zdobyli Filip Wójcik, Kamil Łączek i Marcel Kotwica.

Dzisiaj zawodników czekają badania badania wydolnościowe. Jako pierwsi wzięli w nich udział Michał Czarny i Rafał Mikulec. O 10:30 na zajęciach z nowym trenerem spotkają się nasi bramkarze: Andrzej Sobieszczyk, Marcin Staniszewski i Kamil Główka. Wszyscy trzej we wczorajszym meczu charytatywnym grali po około 20 minut.

W pierwszym tygodniu przygotowań zespół czekają aż cztery sparingi. Jeden już jutro z Koroną Kielce, w środę z Karpatami Lwów oraz dwa w sobotę z GKS-em Tychy i Bruk-Bet Termalicą.