Rywalizowali w Jaworze

Drużyny młodzików Puszczy Niepołomice z roczników 2002 i 2003 rywalizowały w miniony weekend w Jako Javornia Cup.

Młodzi piłkarze wyjechali na turniej na zaproszenie klubu z Jawora, miasta partnerskiego Niepołomic. Podczas dwóch dni zmagań podopieczni trenera Leszka Taraska zmagali się m.in. z zespołami Śląska Wrocław, Odry Opole czy Zagłębia Lubin.

Dla większości młodych zawodników Puszczy był to pierwszy wyjazdowy turniej w karierze. Przebyta blisko 400-kilometrowa podróż oraz zakwaterowanie już po północy spowodowały, że zespoły miały okazję do nabrania nowych doświadczeń.

Młodzi zawodnicy – co zgodnie stwierdzili szkoleniowcy drużyn przeciwnych – zaprezentowali bardzo dobre wyszkolenie techniczne i wysoką kulturę organizacji gry. Niestety brak szczęścia w sytuacjach podbramkowych spowodował, że młodzi piłkarze musieli „zapłacić” turniejowe frycowe.

Wynik w przypadku tak młodych zawodników nie jest najważniejszy. Cieszy fakt, że z meczu na mecz błędy były niwelowane i zawodnicy po pierwotnej tremie w kolejnych meczach prezentowali się coraz lepiej – stwierdził po zawodach trener Leszek Tarasek.

Zawodnicy już otrzymali zaproszenie na przyszłoroczny turniej. Planują się do niego należycie przygotować. Pierwszym etapem będą rozpoczynające się dzisiaj „Ferie w mieście”. Każdy z zawodników otrzymał bowiem specjalną rozpiskę zajęć i atrakcji przygotowanych na najbliższe dwa tygodnie zimowej przerwy. Nie ma bowiem lepszego sposobu na nudę w ferie niż aktywny wypoczynek.

 

/mb/