Seria trwa! Widzew pokonany!

Trzecie kolejne zwycięstwo odnieśli gracze Puszczy Niepołomice! Tym razem Żubry pokonały Widzew Łódź. Jedynego gola w pierwszej połowie strzelił Erik Cikos! 

Mecz mógł się rozpocząć dla nas fatalnie. Fundambu podaniem uruchomił Michalskiego, który sam pomknął na naszą bramkę, ale świetnie spisał się Kobylak broniąc uderzenie. W odpowiedzi Bartosz popędził prawą stroną i w ostatniej chwili przed polem karnym został zatrzymany przez defensora gości. Po szybkim początku kolejne minuty były spokojniejsze aż do 13. minuty. Rzut wolny z okolic 40 metra wykonywała Puszcza. Piłka spadła idealnie na głowę Cikosa i lobem wpadła do bramki Widzewa!

W 20. minucie na piątym metrze od bramki Puszczy piłkę przyjął Fundambu i natychmiast uderzył, ale ofiarnie wślizgiem interweniował Serafin i Kobylak spokojnie wyłapał futbolówkę. Puszcza starała się od razu strzelić drugiego gola. Gracze Żubrów przez długi czas przebywali na połowie gości, brakowało jednak dokładności przy ostatnim podaniu. W 35. minucie z głębi boiska dośrodkował Bartosz, głową uderzył Mikołajczyk, a piłkę złapał Mleczko. W 38. minucie huknął z szesnastki Robak, na nasze szczęście nad bramką.

Na początku drugiej połowy zakotłowało się pod naszą bramką, a Widzewiacy skończyli akcję niecelnym strzałem. 60 sekund później Żurek wyszedł sam na sam i uderzył nad bramką! Goście próbowali przejąć inicjatywę. Często ich akcje kończyły się dośrodkowaniami, które padały jednak łupem naszych obrońców. W 60. minucie po rożnym groźnie główkował Tanżyna, minimalnie obok słupka.

Jeszcze groźniej było w 63. minucie meczu. W polu karnym piłkę dostał Robak i uderzył natychmiast na bramkę Kobylaka, a piłka odbiła się od poprzeczki. Puszcza przebudziła się kilka minut później. Najpierw z dystansu bez powodzenia strzelał „Żuri”, a następnie Radionov. Tym razem Mleczko był zmuszony do interwencji. W 77. minucie Cikos znów był bliski gola, jednak tym razem jego uderzenie głową minęło bramkę Widzewa. W odpowiedzi zza pola karnego przymierzył jeden z Widzewiaków, tor lotu piłki zmienił jeszcze Robak i kapitalnym refleksem popisał się Kobylak. Do końca meczu Puszcza nie dała sobie strzelić gola i odniosła trzecie kolejne zwycięstwo!

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź 1:0 (1:0)

1:0 Cikos 13′

Żółte kartki: Żurek, Kobylak.

Sędziował: Mariusz Złotek (Gorzyce).

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak, 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 7. Jakub Bartosz (60′ 18. Michał Klec), 9. Łukasz Spławski (60′ 13. Ievgen Radionov), 10. Hubert Tomalski,14. Jakub Serafin, 17. Bartosz Żurek (87′ 6. Mateusz Skrzypczak), 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk (kpt) , 77. Erik Cikos.

Widzew: 1. Miłosz Mleczko, 2. Michał Grudniewski, 3. Filip Becht (70′ 29. Michael Ameyaw), 9. Marcin Robak (kpt), 19. Patryk Mucha, 22. Dominik Kun (70′ 95. Patryk Stępiński), 23. Łukasz Kosakiewicz, 27. Daniel Tanżyna, 30. Mateusz Możdżeń, 70. Merveille Fundambu (81′ 18. Daniel Mąka), 77. Mateusz Michalski.