Spotkanie sąsiadów w tabeli

Olimpia Grudziądz będzie kolejnym rywalem Puszczy Niepołomice. W niedzielę 22 października o 15.00 mecz 14. kolejki Nice 1 ligi.

Oba zespoły zdobyły w tym sezonie po 18 oczek i znajdują się w pierwszej grupie zespołów ściśniętych w środku ligowej tabeli. Olimpia to zespół, który jako jedyny w całej lidze zdobył w tym sezonie jednocyfrową liczbę bramek. Dokładnie w dotychczasowych meczach niedzielni rywale Puszczy zdobyli tylko 9 goli. Z drugiej jednak strony, Olimpia niewiele bramek traci. 10 straconych bramek to najlepszy wynik w całej Nice 1 lidzie.

Zespół Grudziądza od wielu lat gra na poziomie pierwszoligowym. Po awansie w sezonie 2010/2011 rozgrywa na zapleczu Ekstraklasy już siódmy sezon.

To oznacza, że oba zespoły miały okazję zagrać miedzy sobą tylko dwukrotnie w sezonie 2013/14. Wówczas w 3. ligowej kolejce w Niepołomicach Olimpia wygrała 3-1, ale w rewanżu to piłkarze Puszczy cieszyli się z kompletu punktów po zwycięstwie 1-0.

Spotkanie zaplanowane na godzinę 15.00 w niedzielę 22 października poprowadzi arbiter z Żywca, Daniel Kruczyński. W tym sezonie nie prowadził jeszcze żadnego spotkania z udziałem tych drużyn. Co jednak ciekawe w ubiegłym sezonie z 13 prowadzonych przez siebie meczów, najczęściej spotykał właśnie piłkarzy Puszczy. Z 4 takich potyczek Puszcza wygrała dwa i dwa przegrała.