Statystycznie przed GKS Bełchatów

Żubry stają przed szansą na 10 ligowe zwycięstwo odniesione na wyjeździe. Przeszkodą, którą trzeba ominąć, by ten cel osiągnąć jest ekipa GKS-u Bełchatów. Początek meczu w niedzielę o 12:40. 

Przed niedzielnym spotkaniem GKS zajmuje 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów. Tyle samo zdobyły jednak jeszcze 3 inne zespoły, co sprawia, że walka o pozostanie w 1 Lidze będzie toczyć się do samego końca. Dotychczasowy bilans beniaminka wynosi 11-6-15, a w bramkach 36-44. Po wznowieniu rozgrywek bełchatowianie zanotowali najlepszy okres pomiędzy 25 a 30 kolejką. W tym okresie zdobyli aż 14 punktów, pokonując między innymi PGE FKS Stal Mielec oraz remisując z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jednak w ostatnich 2 meczach GKS musiał uznać wyższość rywali, co więcej gracze beniaminka nie potrafili w tych spotkaniach pokonać bramkarza rywali.

Przed własną publicznością bełchatowianie zdobyli w tym sezonie 25 oczek. Patrząc na punkty zdobyte tylko u siebie, GKS plasuje się na 11 pozycji z 7 zwycięstwami, 4 remisami i 5 porażkami. Ostatnie zwycięstwo beniaminek Fortuna 1 Ligi odniósł ze wspomnianą wcześniej Stalą.

Bełchatowianie są szczególnie groźnie w drugich połowach w których zdobyli 21 bramek. Dla porównania w pierwszej części meczu piłkarze GKS-u do siatki rywali trafili 15 razy. Natomiast najlepszą skuteczność prezentują w ostatnim kwadransie gry. W tym okresie zawodnicy z Bełchatowa zdobyli 11 goli.

Przed nami 6 pojedynek obu zespołów. Bilans bezpośrednich spotkań przemawia za beniaminkiem: 3 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka. Jedyne zwycięstwo Puszczy nad GKS-em miało miejsce w 2 Lidze, a gole dla Żubrów strzelali wtedy Stafanik i Stawarczyk. Ostatnia potyczka była dla nas szczególnie bolesna. W Niepołomicach GKS wygrał aż 1:4.