Statystycznie przed meczem z PGE FKS Stal Mielec

Już dziś o 17:40 nasz zespół zmierzy się w Mielcu ze Stalą. Przyjrzeliśmy się najciekawszym liczbom towarzyszącym temu spotkaniu. 

Gdyby pod uwagę brać tylko tabelę uwzględniającą mecze wyjazdowe, to Żubry byłby w tej chwili wiceliderem Fortuna 1 Ligi. Nasz zespół doskonale radzi sobie w tym sezonie w delegacji. Nasz bilans to 6 zwycięstw, 4 remisy i tylko 1 porażka. Ponadto możemy pochwalić się najlepszą defensywą. Do tej pory straciliśmy tylko 9 goli.

Nasz rywali bije się o awans razem z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Wartą Poznań. Piłkarze PGE FKS Stali Mielec zdobyli dotychczas 44 punkty i zajmują 3 miejsce w tabeli. My przystąpimy do meczu z 13 miejsca i 29 oczkami na koncie.

Mielczanie wygrali w lidze do tej pory aż 14 spotkań. Zaledwie 2 razy dzielili się punktami, a 7 razy schodzili z boiska pokonani. U siebie PGE FKS Stal ostatni mecz przegrała 8 marca z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza aż 0:3.

W meczach pomiędzy obiema ekipami nie padało zazwyczaj dużo bramek. Na poziomie Fortuna 1 Ligi tylko raz zdarzyło się, by piłkarze strzelili więcej niż 1 gola, a mecz zakończył się remisem 1:1. Ostatnie dwa spotkania to zwycięstwa ekipy z Mielca, dlatego dziś liczymy na przełamanie.