Statystycznie przed Olimpią

Mecz z Olimpią Grudziądz będzie okazją to trzeciej domowej wygranej z rzędu. Czy podopieczni Tomasza Tułacza podtrzymają passę bez porażki w Fortuna 1 Lidze? przekonamy się dziś o 15:10. 

Olimpia Grudziądz zajmuje 9 miejsce w tabeli. Biało-zieloni prowadzeni przez Jacka Trzeciaka zdobyli do tej pory 35 punktów. Po powrocie na boiska po pandemii, Olimpia nie wygrała jeszcze meczu: 3 razy poniosła porażkę i 1 raz zremisowała. Zespół z Grudziądza zdobył w lidze 41 goli. Lepszym dorobkiem strzeleckim mogą w Fortuna 1 Lidze pochwalić się tylko 2 zespoły: Podbeskidzie Bielsko-Biała i FKS Stal Mielec. Dużo gorzej spisuje się defensywa zespołu z Grudziądza. Z 45 straconymi golami jest drugą obok Chojniczanki najgorszą obroną za zapleczu ekstraklasy.

Do tej pory z Olimpią nasz zespół mierzył się 5 razy. Za każdym razem toczyliśmy boje o punkty na poziomie 1 Ligi. Bilans tych spotkań jest korzystny dla Żubrów. 2 razy wygrywaliśmy, 2 razy remisowaliśmy i tylko 1 raz przegraliśmy. Stosunek bramek wynosi 5:5.

W meczach wyjazdowych Olimpia zdobyła 15 punktów. 4 razy wygrała, 3 razy dzieliła się punktami i poniosła 6 porażek. Bilans bramowy biało-zielonych w delegacji wynosi 18:23. Jeżeli chodzi o zdobywanie goli, to Olimpia najczęściej do siatki rywali trafia w ostatnim kwadransie gry – 14 razy. Tym bardziej w tym okresie musimy być czujni, bo Puszcza najwięcej bramek traci właśnie pomiędzy 75, a 90 minutą gry – 13.