Statystycznie przed Podbeskidziem

Już dziś czeka nas prawdziwy sprawdzian w Fortuna 1 Lidze. O godzinie 18:10 zmierzymy się z liderem Podbeskidziem Bielsko-Biała. Do tej pory Górale nie byli gościnni dla Żubrów. Jak będzie tym razem? 

Historia spotkań pomiędzy drużynami nie jest długa, bo sięga 5 spotkań. Ich bilans nie jest dla nas korzystny. Aż 4 razy zwyciężało Podbeskidzie. 1 raz okazaliśmy się lepsi od Górali. Jedyne zwycięstwo odnieśliśmy w poprzednim sezonie przed własną publicznością 3:2. Gole dla naszej ekipy strzelali Szczepaniak, Stawarczyk oraz Drzazga. W poprzedniej rundzie w meczu w Niepołomicach padł wynik 0:1. Jedynego gola dla gości zdobył Tomasz Nowak.

Podbeskidzie Bielsko-Biała jest liderem Fortuna 1 Ligi. Do tej pory zespół Krzysztofa Brede zdobył 50 punktów. Górale mogą pochwalić się najlepszym atakiem w lidze – 47 zdobytych goli i drugą najlepszą defensywą – 24 stracone. Na szczególną uwagę zasługuje bilans meczów domowych. Podbeskidzie zdobyło u siebie 31 punktów. Z 12 spotkań Górale wygrali 10, 1 raz zremisowali i tylko 1 raz przegrali. Sposób na Górali znalazł zespół GKS-u Jastrzębie.

Ekipa Górali szczególnie groźna jest w drugiej części spotkania, zwłaszcza pomiędzy 46. a 60. minutą spotkania. Wtedy Podbeskidzie strzeliło aż 14 goli. Warto jednak dodać, że najwięcej goli straciło w ostatnim kwadransie gry – 8.