Statystycznie przed Wigrami

Już jutro o 15:30 Żubry stoczą kolejny bój o ligowe punkty. Przeciwnikiem będą Wigry Suwałki. Będzie to 12 spotkanie pomiędzy zespołami.

Puszcza przed jutrzejszym meczem zajmuje 13 pozycję. Wigry są na miejscu 18 i zamykają tabelę Fortuna 1 Ligi. Różnica punktowa pomiędzy zespołami wynosi 10 punktów. Puszcza ma ich na koncie 30, Wigry 20. Nasz zespół jest niepokonany w ostatnich 3 spotkaniach. Z kolei goście jutrzejszego meczu nie wygrali 6 kolejnych meczów w Fortuna 1 Lidze. Najbliżej przełamania tej passy byli w poprzedniej kolejce z Miedzią, ale mecz zakończył się remisem 1:1 po golu w ostatnich sekundach meczu.

Wigry ani razu w tym sezonie nie zachowały czystego konta w meczach wyjazdowych. Ich bilans w delegacji wynosi 2 zwycięstwa, 1 remis i 9 porażek. Stosunek bramek to 8-22. Co ciekawe nasz bilans meczów domowych pokrywa się z tym wyjazdowym Wigier. Niemal identyczny jest także bilans bramkowy 7-21.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, będzie to 12 mecz pomiędzy Puszczą, a Wigrami. 4 razy odnieśliśmy zwycięstwo, 1 raz padł remis. W 6 meczach górą były Wigry. Stosunek bramek jest jednak dla nas korzystny i wynosi 17-13. Najlepszymi strzelcami w ekipie z Suwałk są Najemski, Sauczek i Huertas. Każdy z nich ma na swoim koncie po 3 gole.