Tak (wy)grywa nasza młodzież!

Trener Łukasz Górka przygotował raport z weekendowych meczów młodzieżowych drużyn Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza Niepołomice. 

Jesteśmy dumni ze świetnych wyników naszej młodzieży!

  • Juniorzy Starsi

MKS Trzebinia-Siersza-PUSZCZA Niepołomice 2:6 (1:2)
Bramki dla PUSZCZY: Filip Wójcik 17’,88’,90’, Kacper Siatka 43’, Karol Filipek 65’, Patryk Gawłowicz 89’

PUSZCZA: Staniszewski – Adamczak, Barwiołek(55’Gawłowicz), Filipek, Kura, Motoła, Paluch, Siatka, Słuszniak(75’Błaziński), Szewczyk, Wójcik oraz Możdżeń

Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Bijaka pokonała wyraźnie wyżej notowany MKS Trzebinia-Siersza. Punkty te pozwoliły Puszczy wskoczyć na 13.miejsce w ligowej tabeli. Wymierny wkład w wynik tego spotkania włożyli zawodnicy w wieku juniora trenujący na co dzień w seniorskiej drużynie Puszczy.

  •  Juniorzy Młodsi

PUSZCZA Niepołomice-Słowik Olkusz 11:1(5:1)
Bramki dla PUSZCZY: Łukasz Król 60’,71’,74’, Leon Manaeryan 10’,18’, Jan Jasiński 9’, Dawid Książek I 36’, Karol Lebiest 37’, Mikołaj Szarek 55’, Jakub Jastrzębski 76’, Dawid Książek II 77’

PUSZCZA: Kucharczyk – Bielecki(55’Ostrowski), Grzyb, Jasiński(41’Król), Jaworek(41’Jastrzębski), Katarzyński, D.Książek I (55’Taborski), Lebiest, Manaseryan(41’Szarek), Szewczyk, D.Książek II.  

W swoim drugim meczu rundy wiosennej juniorzy młodsi rozgromili na boisku Piłkarza w Podłężu drużynę Słowika Olkusz. Rozmiary wygranej wystarczająco informują o ogromnej przewadze zawodników trenera Artura Błońskiego w tym meczu.

  • Trampkarze

Górnik Wieliczka-PUSZCZA Niepołomice 2:4

Bramki dla PUSZCZY: Daniel Raszpunda dwie, Krystian Miedziński, Kacper Urych.

 

  • Młodziki

PUSZCZA Niepołomice-Nowa Wawrzynianka Wawrzeńczyce 4:0(3:0)
Bramki dla PUSZCZY: Oskar Pawłowski 5’,29’,37’, Filip Gębołyś 27’

PUSZCZA: Pikulski – Fabicki, Piwosz, Gądek, Piszczatowski, Burda, Krystian, Bodaj, O.Pawłowski oraz Pagacz, Kupiec, Augustynek, Gębołyś.

Na inaugurację rundy wiosennej nasi młodzicy bardzo wyraźnie pokonali przeciwników z Wawrzeńczyc, skutecznością w tym meczu wykazał się Oskar Pawłowski, który ustrzelił hat-trick. Gdyby tylko inni jego koledzy dostosowali się do jego skuteczności wynik byłby zdecydowanie wyższy. Druga połowa była dla drużyny trenera Łukasza Górki czasem roszad i eksperymentów, m.in. w ataku pojawił się nominalny… bramkarz Eryk Pikulski i spisywał się całkiem przyzwoicie.

Tęcza Słomiróg – PUSZCZA II Niepołomice 3:7(3:5)
Bramki dla PUSZCZY: Maciej Kuklicz 2’,6’,12’, Oskar Żak 25’, Michał Wywiał 29’, Artur Brudnik 44’, Kacper Leńczuk 52’

PUSZCZA: Gaweł – Wywiał, Nowak, Leńczuk, Domanik, Buszka, Żak, Kuklicz, J.Pawłowski oraz Sybila, Brudnik, Mastalerz

Bardzo pozytywnie rundę rozpoczęła również druga drużyna młodzików. Zwycięstwo nad Tęczą na pewno motywuje chłopców do dalszej pracy i pokazuje, że idą w dobrym kierunku. Mecz mógł się podobać pod względem stworzonych sytuacji bramkowych, ważnym aspektem jest również ilość wygranych pojedynków 1×1 przez młodych niepołomiczan. Do mniej więcej 15 minuty kibice obecni na meczu przeżywali istny rollercoaster, bo na każdą bramkę strzelaną przez Puszczę szybko odpowiadali gospodarze. Aż do stanu meczu 3:3. Później bramki strzelali już tylko nasi młodzi zawodnicy.

 

Przygotował Łukasz Górka