„Takie sytuacje trzeba wykorzystywać”

We wczorajszym spotkaniu Mateusz Cholewiak po raz pierwszy wybiegł na boisko z opaską kapitana. Miał również okazję meczową do strzelenia zwycięskiej bramki, której niestety tym razem nie udało się wykorzystać.

Mamy swój pomysł na grę. Mecz był bardzo trudny bo żadna z drużyn nie chciała dziś przegrać. Stąd podział punktów. Osobiście nie jestem z tego powodu zadowolony. Moja sytuacja mogła zaważyć o zdobyciu trzech punktów. Trzeba się cieszyć, że znów udało się nie stracić bramki. Patrzymy do przodu przed nami kolejne mecze i nadal będziemy walczyć o to utrzymanie – mówi Mateusz Cholewiak

Taką sytuację jak moja dzisiejsza trzeba wykorzystać. Chcę za to przeprosić zespół. Nie jest źle mamy kolejny punkt. Pozostało dużo spotkań do końca sezonu – powiedział po meczu.

Dostałem świetną piłkę od Łukasza Nowaka i do momentu przyjęcia w pełnym biegu wszystko było OK, później piłka ode mnie uciekała, bramkarz skrócił kąt. Szukałem miejsca obok niego, niestety nie trafiłem i przestrzeliłem – komentował napastnik.

To mój pierwszy mecz z opaską kapitana. Dostałem ją od trenera ponieważ w kadrze nie mógł być dziś Paweł Strózik, a Łukasz Nowak zaczynał mecz na ławce. Stażem w zespole jestem teraz trzeci. To przyjemne uczucie, ale chciałbym podkreślić, że jako kapitan powinienem przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść – zakończył piłkarz.

Rozmawiał Marek Bartoszek

fot. Overlia Studio