Tomasz Kwedyczenko znów poczuje ligową piłkę

Trener bramkarzy Puszczy Niepołomice został zgłoszony do rozgrywek drugoligowych. Decyzja ta ma związek z czerwoną kartką jaką w ostatnim meczu obejrzał Marcin Staniszewski.

Hierarchia bramkarzy w tym sezonie była dosyć klarowna. Szansę na grę od pierwszych spotkań dostał Marcin Staniszewski, któremu drogę do wyjściowego składu skracał również fakt bycia Młodzieżowcem. 18-letni bramkarz do momentu obejrzenia czerwonej kartki w meczu z Okocimskim miał za sobą komplet rozegranych minut w obecnym sezonie.

Szansę na grę, po wykluczeniu Staniszewskiego otrzymał Andrzej Sobieszczyk i to on wyjdzie w pierwszym składzie w spotkaniu z Nadwiślanem Góra. Z uwagi na pauzę Staniszewskiego (nie wiemy jeszcze ile meczów ona potrwa) rezerwowym bramkarzem będzie Tomasz Kwedyczenko, na co dzień trener bramkarzy w naszym klubie. Po raz ostatni Tomasz Kwedyczenko w meczu ligowym zagrał piątego czerwca 2013 roku w meczu z Motorem Lublin, Puszcza wygrała wówczas to wyjazdowe spotkanie 1-4.

Później mieliśmy jeszcze okazję zobaczyć Kwedyczenkę w akcji w ramach obchodów 90-lecia naszego klubu. W meczu z Cracovią zagrał kwadrans i było to jego oficjalne pożegnanie z ligową piłką. Jak widać w trudnej sytuacja na Tomka zawsze można liczyć!