Tomasz Tułacz przed meczem z Chojniczanką

Wreszcie wracamy do gry – powiedział przed pierwszym spotkaniem o punkty w 2019 roku szkoleniowiec Puszczy Niepołomice, Tomasz Tułacz.

Już w sobotę o godzinie 17:00 piłkarze Puszczy Niepołomice podejmą przed własną publicznością ósmą w tabeli Chojniczankę Chojnice. O to czy zespół jest już optymalnie przygotowany do walki o punkty zapytaliśmy trenera pierwszej drużyny Tomasza Tułacza.

Gramy u siebie i chcemy dobrze zainaugurować grę w nowym roku. Jesteśmy optymistycznie nastawieni ­zapowiedział przed sobotnim spotkaniem szkoleniowiec naszej drużyny.  Chciałbym, żeby entuzjazm związany z udaną rundą jesienną udało nam się utrzymać na wiosnę i nadal podążali w dobrym kierunku – dodał trener.

Sympatyków Puszczy z pewnością może cieszyć stan zdrowia poszczególnych zawodników. Prócz wracającego po kontuzji odniesionej jesienią Michała Czarnego i pauzującego za czerwoną kartkę Huberta Tomalskiego, każdy ma szansę na rozpoczęcie meczu w wyjściowym składzie.

Wszyscy są do mojej dyspozycji. Czekamy na Michała, który powoli wraca do zdrowia, z wiadomych względów w pierwszych meczach nie będziemy mogli skorzystać z Huberta, ale pozostali zawodnicy są gotowi by w sobotę wybiec w pierwszym składzie – stwierdził trener.

Tomasz Tułacz komplementował również zespół, który w sobotę zawita na K2.

Wiemy z kim się mierzymy. Chojniczanka do zespół o dużych ambicjach i oczekiwaniach. To doświadczony zespół w którym w ostatnim czasie przeprowadzona jest próba odmłodzenia drużyny. To silny rywal, ale taki który zawsze jest w tej lidze. Jesteśmy przygotowani. Zobaczymy na ile realizacja tego co zaplanowaliśmy sprawdzi się w sobotnim meczu – ocenił.

Na zakończenie trener Tułacz został zapytany o to czy myślami wybiega już do spotkania w ćwierćfinale Puchary Polski.

Na ten moment skupiamy się na lidze. Choć nie ukrywam, że święto dla nas wszystkich jakim będzie mecz w z Miedzią Legnica jest czymś niezwykłym. Będziemy odpowiednio przygotowani mimo, że nie będziemy faworytem. Zrobimy wszystko żeby osiągnąć historyczny wynik – zakończył szkoleniowiec naszej drużyn.

Zachęcamy do obejrzenia pełnego wywiadu z Tomaszem Tułaczem.