Tomasz Tułacz: Przegraliśmy bardzo ważny mecz

Zaległości odrobione. Spotkanie rozpoczęte jeszcze w grudniu, a zakończone dzisiaj – niestety, naszą porażką, podsumowali na pomeczowej konferencji prasowej obydwaj szkoleniowcy: Aleksandar Vuković i Tomasz Tułacz.

Tomasz Tułacz (Puszcza Niepołomice): Przegraliśmy bardzo ważny mecz. Wiedzieliśmy, jaki on ma ciężar i jesteśmy bardzo zawiedzeni – szczególnie naszą postawą do przerwy. Nie uniknęliśmy błędów. Tradycyjnie „dostaliśmy” bramkę w sytuacji, w której stanowiliśmy większość we własnym polu karnym. W drugiej połowie próbowaliśmy to odrobić, ale za bardzo chaotycznie, za nerwowo.

Graliśmy z niezadowalającym dla mnie poziomem ambicji i takiej wewnętrznej energii. Myślę, że sami zawodnicy są rozczarowani. Przeciwnik nas przebił i właściwie w meczu bez sytuacji przegrywamy 0:1. Musimy z tego wyciągnąć wnioski, bo już w sobotę mamy kolejny mecz. Trzeba jak najszybciej się pozbierać.

Aleksandar Vuković (Piast Gliwice): To było trudne, ale również bardzo ważne spotkanie. Dla nas zakończyło się wygraną, z czego bardzo się cieszymy. Nie łatwo było grać z przeciwnikiem, który można powiedzieć, że na tle światowym gra specyficzną piłkę. Utrzymaliśmy czyste konto po tych wszystkich wrzutkach w pole karne. To nie jest proste i o tym przekonały się najlepsze drużyny w Ekstraklasie. To nasz duży sukces.

Wielkie brawa dla całego zespołu za to, że w trudnym dla nas momencie potrafili wywalczyć ważne zwycięstwo. Szkoda, że przy tym straciliśmy Patryka Dziczka, ale mam nadzieję, że nie na długo. Do tego doszły inne drobne problemy i braki przed samym meczem. To wszystko dodaje wartości wygranej.