Tomasz Tułacz: Ten mecz miał dwa oblicza

W ostatnim tegorocznym meczu ligowym Żubry podzieliły się punktami z Jagiellonią Białystok. Mecz skomentowali na konferencji prasowej obydwaj szkoleniowcy: Tomasz Tułacz oraz Adrian Siemieniec.

Tomasz Tułacz (Puszcza Niepołomice): Ten mecz ewidentnie miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Nie ma co marzyć, jeśli się gra w ten sposób na takim poziomie, stwarzając takie sytuacje dla przeciwnika. Zapomnieliśmy o wszystkich naszych zasadach. Dobrze, że Jagiellonia nie wykorzystała wszystkich okazji do zamknięcia meczu, bo obiektywnie mówiąc – mogła.

Po przerwie zmieniło się nasze ustawienie, weszli inni zawodnicy, choć nie chcę też obarczać tych, którzy grali przed przerwą: po prostu cały zespół grał fatalnie taktycznie. Mieliśmy trochę szczęścia, bo szybko strzeliliśmy bramkę. Karny też dodał nam skrzydeł, a w efekcie – w końcówce mogliśmy nawet wygrać.

Gratulacje dla chłopaków za cały ten rok – nieprawdopodobne, co się wydarzyło przez ten czas w naszym klubie, w naszej społeczności. Pokazujemy wszystko, co najlepsze mamy, całej Polsce.

Adrian Siemieniec (Jagiellonia Białystok): Zacznę od gratulacji dla Puszczy za zdobyty punkt, serducho, wolę walki i determinację. Ja bardzo sobie cenię te wartości, a Puszcza w drugiej połowie pokazała, że się nie poddaje. Duże brawa dla nich i gratulacje.

Dziękuję za lekcję dla Jagiellonii. Nie chcę powiedzieć, że lekcję pokory, bo nie uważam, żebyśmy zlekceważyli przeciwnika – po prostu bardzo dobra połowa w naszym wykonaniu spowodowała, że poczuliśmy się bardzo pewnie. Chyba za pewnie. Straciliśmy dziś dwa punkty, ale zyskaliśmy dużą lekcję, którą będziemy chcieli przekuć zimą w ciężką, intensywną pracę i wrócić silniejsi.

Ten remis oczywiście nie zadowala nas, chociaż w końcówce Puszcza stwarzała sobie zagrożenie i mogło być różnie. W tym kontekście możemy szanować punkt. Nie chcę jednak zapominać, jaką rundę mamy za sobą – więc z tego miejsca chciałbym podziękować i pogratulować chłopakom tego, w jakim miejscu jesteśmy. Wierzę, że z tego dzisiejszego meczu wyjdziemy silniejsi.