„Trudny dzień”

Zapis konferencji prasowej po meczu Puszcza Niepołomice  – Polonia Bytom

Ireneusz Kościelniak (Polonia Bytom): Chciałbym pogratulować gospodarzom. Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando Puszczy. Zakładaliśmy taki scenariusz i chcieliśmy przyjąć przeciwnika na swojej połowie. Po czym przy dobrym odbiorze uruchomić nasze skrzydła, a więc Zapotocznego i Januszkiewicza. Mieliśmy scenariusz na ten mecz i niewiele zabrakło by on się zrealizował.  Mieliśmy sytuację w pierwszej połowie kiedy nasz zawodnik był faulowany w polu karnym przy stanie 0-0. Później mieliśmy tą nieszczęśliwą 31 minutę, kiedy straciliśmy bramkę. Uczulałem zespół, że musimy mieć w tej strefie zawodnika do asekuracji. Później staraliśmy się wyrównać i szybko zostaliśmy skarceni. Dostaliśmy to szatni dwa mocne ciosy, później dokonaliśmy zmian, chcieliśmy zagrać odważniej. Zespół od drugiej połowy dążył, że strzelić najpierw bramkę honorową, a później może i kontaktową, i byliśmy blisko. Mieliliśmy słupek, poprzeczkę, ale się nie udało, przegrywamy mecz. Jest mi z tego powodu przykro. Przyjmujemy tę porażkę z pokorą, bo gospodarze nie przegrali od siedmiu kolejek. Chcieliśmy powalczyć o punkty, ale nie udało się.

Tomasz Tułacz (Puszcza Niepołomice): Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy, zwłaszcza w pierwszej połowie. Przy mądrze grającej w defensywie Polonii Bytom potrafiliśmy wypracować sobie sytuacje i co najważniejsze zakończyć je bramkami. Zawodnik grał ciasno i gęsto, wiedzieliśmy, że będzie trudno. Dobrze weszliśmy w ten mecz i ustawiliśmy go praktycznie do przerwy. Gratuluję zawodnikom, bo dziś na to zasłużyli. W drugiej połowie wiedzieliśmy, że rywal nie ma nic do stracenia i ograniczy nam możliwość rozgrywania piłki. Cieszę się, ze zwycięstwa z rywalem, który tydzień temu udowodnił, że potrafi grać na wyjazdach do udowodnił w ROW-ie. Jeśli kontuzje będą nas omijać to będziemy szli w dobrym kierunku.

Chciałbym złożyć wszystkim spokojnych świąt i rodzinnego czasu. Niestety dzisiejszy dzień jest dla mnie trudny. Chciałbym złożyć kondolencje rodzinie zmarłego Bronisława Boligłowy, byłego piłkarza Puszczy Niepołomice oraz przekazać kondolencje rodzinom moich chłopaków ze Stali Mielec, wychowanków którzy zginęli w wypadku. Szczere kondolencje z mojej strony.