Trzecia potyczka

Po raz trzeci w historii Puszcza Niepołomice zmierzy się z Miedzią Legnicą. Po raz drugi przyjdzie nam grać na obiekcie w Legnicy.

Lider po 16 kolejkach Nice 1 ligi, Miedź Legnica podejmie szósty zespół tabeli Puszczę Niepołomice w ostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywek pierwszoligowych.

Historia pokazuje, że z Miedzią naszym zawodnikom do tej pory grało się bardzo trudno. Dwa dotychczasowe mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy jutrzejszego spotkania. W jedynym meczu rozgrywanym w Legnicy, Puszcza poległa 3-0.  W Niepołomicach mecz również zakończył się trzy bramkowym zwycięstwem Miedzi.

Piłkarze z Legnicy zaliczani do grona faworytów do walki o awans do Lotto Ekstraklasy przegrali zaledwie jedno spotkanie rozgrywane przed własną publicznością.

Miedź to bardzo doświadczona drużyna, która ma w swoim składzie  wielu zawodników posiadających więcej niż sto meczów w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Wśród nich znajdują się między innymi Łukasz Sapela, Grzegorz Bartczak, Łukasz Garguła czy Wojciech Łobodziński.

Nasz jutrzejszy rywal jest niepokonany od 29 września, kiedy to ostatni raz Miedź uległa 1-0 Ruchowi Chorzów. W ostatniej serii gier Miedź bezbramkowo zremisowała w meczu na szczycie tabeli z Chojniczanką Chojnice.

Jutrzejszy mecz rozpocznie się w Legnicy o godzinie 17.00. Spotkanie poprowadzi arbiter Piotr Lasyk z Bytomia.