Trzecia wygrana z rzędu!

Mimo niesprzyjających warunków piłkarze Puszczy zdołali wygrać z Legionovią Legionowo i po raz pierwszy za kadencji Tomasza Tułacza zanotowali trzy zwycięstwa z rzędu.

Mecz z Legionovią odbywał się w bardzo niesprzyjających warunkach. Przed meczem padał śnieg z deszczem, a  temperatura również nie zachęcała zarówno do przyjścia na stadion i walki na murawie.

Gospodarze starali się dyktować warunki gry na stadionie miejskim, ale z uwagi na błotniste i ciężkie boisko ataki naszej drużyny prowadzone były przede wszystkim z pominięciem linii pomocy.

Prócz wielu stałych fragmentów gry, zwłaszcza rzutów rożnych dobrą akcję gospodarze przeprowadzili w 29 minucie meczu. W efekcie ciekawej kombinacji Domański dostał piłkę na linii pola karnego, ale ofiarnym wślizgiem jeszcze strzał zablokował jeden z zawodników Legionovii.

Podopieczni trenera Wieczorka odgryźli się tuż przed przerwą. Bardzo dobre prostopadłe podanie otrzymał Wodecki, ale napastnika gości uprzedził Sobieszczyk. Bramkarza Puszczy wspomniany piłkarz sprawdził jeszcze w drugiej połowie, ale i tym razem Sobieszczyk skutecznie interweniował.

Bramkę w ostatnim momencie przed zejściem z murawy mógł jeszcze zdobyć Gajewski. Jego strzał głową świetnie wybronił wyciągnięty jak struna Madejski. W 77 minucie meczu aktywny jak to bywało również w ostatnich spotkaniach Łączek wywalczył rzut karny, kiedy podając piłkę w pole karne zmusił rywala do zagrania ręką. Do piłki podszedł Stawarczyk i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie pozostawił złudzeń bramkarzowi gości.

Po strzelonej bramce piłkarze Puszczy wykonali kołyskę, bowiem kilkanaście dni temu Piotrowi Stawarczykowi urodziła się córka!

Do końca meczu Puszcza kontrolowała grę. Szansę na bramkę miał jeszcze Dawid Kuliga, który wystartował do szybkiego ataku z Marcinem Orłowskim, ale arbiter słusznie dopatrzył się spalonego.

Po ostatnim gwizdku sędziego gracze Puszczy mogli świętować ósmy mecz bez porażki i trzecie z rzędu zwycięstwo.

 

Puszcza – Niepołomice – Legionovia Legionowo 1-0 (0-0)
1-0 78′ (k) Piotr Stawarczyk

Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk, 21. Jakub Zagórski (M), 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 28. Michał Mikołajczyk kpt., 10. Maciej Domański (90′ Dawid Kuliga(ż)), 7. Marcel Kotwica, 8. Ifeanyi Uwakwe, 17. Bartosz Żurek (67′ 19.Marcin Orłowski), 14. Kamil Łączek (88′ 4. Łukasz Furtak), 6. Arkadiusz Gajewski (M)(76′ 20. Filip Wójcik)

Legionovia: 33. Sebastian Madejski (M), 18. Maciej Goliński (ż) (82′ 20.)Arkadiusz Ciach, 5. Sinisa Borenović (ż), 4. Aleksander Bajat, 3. Daniel Kutarba, 17. Patryk Koziara (82′ 22. Wojciech Kalinowski), 6. Michał Płonka, 23. Marek Krotofil (ż), 7. Paweł Garyga (51′ 26. Krystian Wójcik), 14. Arkadiusz Madeński (M) (86′ 25. Ernest Dzięcioł), 11. Marcin Wodecki