V Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Już po raz piąty UKS Kazimierz-Niepołomicka Szkoła Futbolu zorganizowała dla swoich wychowanków Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Tym razem w dwóch odsłonach, 19 grudnia na obiektach sportowych w naszym mieście grało i bawiło się 120 dzieci trenujących na co dzień piłkę nożną.

Pierwsza część, odbywała się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Niepołomicach. Tam swoje rozgrywki wewnętrzne mieli wychowankowie z roczników 2010, 2009, 2008 i 2007. Rozpoczęli najmłodsi, sekcja Skrzatów z roczników 2010 i 2009. Pierwszy raz wybór składów drużyn rozwiązano w niecodzienny sposób – kapitanami pięciu drużyn, które miały przeciwko sobie tego dnia grać byli zawodnicy z najwyższą frekwencją na treningach. W grupie Skrzatów jak się okazało aż 10 zawodników nie opuściło od września żadnej jednostki treningowej!

Według tej samej zasady wybór drużyn odbywał się we wszystkich innych rocznikach. Gra przebiegała płynnie, zawodnicy swoje mecze okraszali pięknymi bramkami i świetnymi paradami bramkarskimi. W przerwach od gry korzystali z innych atrakcji. Piłkarska rywalizacja odbywała się również wirtualnie w „Salonie Gier” na konsoli. Dzięki rodzicom, zawodnicy mieli szansę w trakcie przerw uzupełnić energię zjadając zdrowe owoce i… mniej zdrowe łakocie. Każdy mecz przynosił masę emocji zarówno na boisku jaki i na wypełnionej widowni, najbliżsi ochoczo i kulturalnie dopingowali małych zawodników.

Praktycznie równolegle z rozpoczęciem gry rocznika 2007 na hali pneumatycznej zwanej również potocznie „balonem” obok stadionu miejskiego w Niepołomicach rozpoczęła się rywalizacja Orlików z roczników 2005 i 2006. Tam również nie brakowało emocji, gra na boisku o większej powierzchni wymaga jeszcze lepszych umiejętności, które dzięki stażowi treningowemu zawodnicy Orlików już mają. Kilka bramek padło po bardzo składnych akcjach 9- i 10-latków.

Rezultaty meczów tego dnia nie były ważne, nie zapisywano ich, nie było prowadzonej żadnej tabeli. Na zakończenie kolejnych rozgrywek nadchodził czas na rozdawanie prezentów. W paczkach jakie czekały na wszystkich uczestników znajdowały się m.in. złoty medal i dyplom za zajęcie I miejsca. Każdy tego dnia był zwycięzcą, widać to było po uśmiechach na twarzach. Nie obyło się również bez życzeń świątecznych – wzajemnie złożyli je sobie trenerzy, zawodnicy oraz rodzice.

To kolejna udana impreza na koncie UKS Kazimierz, nie byłoby jej jednak gdyby nie wsparcie, jakiego udzielili szkółce: rodzice zawodników, Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, Miejski Klub Sportowy Puszcza, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Niepołomicach oraz wolontariusze biorący udział w turnieju. Organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują. Dodatkowe podziękowania dla firmy OSHEE, która ufundowała napoje izotoniczne dla dzieci.

Teraz wszyscy trenujący w Niepołomickiej Szkole Futbolu mają czas wolny, czas na „naładowanie baterii”. Do regularnych treningów wracają po Nowym Roku! A 2016 rok ma przynieść jeszcze większe zaangażowanie, motywację i sporo nowych, innowacyjnych pomysłów.

Łukasz Górka
trener UKS Kazimierz
foto. Overlia Studio


/łg/