W piątek start sezonu

Piłkarze Puszczy Niepołomice w przededniu rozpoczęcia nowego sezonu II ligi.

W piątek 29 lipca w Rybniku ruszy sezon 2016/2017 piłkarskiej II ligi. W pierwszym meczu sezonu ROW 1964 Rybnik podejmie Puszczę Niepołomice. Początek tego spotkania o 19.00.

Nasz serwis planuje przeprowadzenie bezpośredniej relacji z tego spotkania. Liczymy, że bez większych przeszkód (mimo trwających ŚDM) dojedziemy do Rybnika. Relacja tradycyjnie będzie dostępna tutaj: http://puszcza-niepolomice.mslive.pl/

Zarówno za nami jak i drużyną gospodarzy pierwsze mecze o stawkę w tym sezonie. Oba zespoły rozegrały po 210 minut w dwóch meczach Pucharu Polski, tyle, że Puszcza gra w tych rozgrywkach dalej, a ROW zakończył rywalizację ulegając u siebie Stomilowi Olsztyn 1-3. Wcześniej po dogrywce 3-2 rybniczanie pokonali na wyjeździe JKS 1909 Jarosław.

W przerwie między sezonami w Rybniku doszło do sporych zmian kadrowych. Potwierdzono odejście ośmiu piłkarzy. Na ich miejsce zakontraktowano 11 zawodników. Między innymi z Kotwicy Kołobrzeg przeszedł do ROW-u były piłkarz Puszczy Niepołomice, Witold Cichy. W większości przypadków do Rybnika dołączyli piłkarze grający w niższych ligach. Wyjątek stanowi Robert Tkocz, który w ubiegłym sezonie bronił barw spadkowicza z pierwszej ligi Rozwoju Katowice.

Trener Tomasz Tułacz oraz Zarząd naszego klubu również nie przespał letniego okienka transferowego. Choć zmian i roszad można jeszcze dokonywać przez ponad miesiąc wydaje się, że kadra naszego zespołu jest praktycznie skompletowana. Z zespołem co było pewne niemal przed zakończeniem poprzedniego sezonu pożegnał się Dawid Abramowicz, który wzmocnił GKS Katowice. Dodatkowo nasz klub zdecydował się zakończył współpracę z Mateuszem Broziem, Dariuszem Gawęckim oraz Wojciechem Reimanem. Dawid Sojda natomiast został wypożyczony do Unii Tarnów. Trudno na dziś jednoznacznie stwierdzić o przyszłości Arkadiusza Garzeła, który z przyczyn osobistych musiał wyjechać z kraju. Dwóch kolejnych zawodników pierwszej drużyny otrzymało zgodę na wypożyczenie, ale w ich przypadkach oficjalnych zmian przynależności klubowych jeszcze nie ma.

W miejsce tych zawodników zakontraktowano nowych piłkarzy. Do naszej drużyny dołączył niezwykle doświadczony środkowy obrońca Piotr Stawarczyk, grający w poprzednim sezonie w Zawiszy Bydgoszcz, a wcześniej broniący przez wiele lat barw ekstraklasowego Ruchu Chorzów. O miejsce zwolnione przez Dawida Abramowicza powalczy Bartosz Żurek, który ma za sobą występy w Legii Warszawa oraz Cracovii. Żurka w pierwszym meczu jednak zabraknie, bowiem musi odbyć karę za czerwoną kartą, jaką został ukarany w Elanie Toruń w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu.  O strzelanie bramek w nowym sezonie ma zadbać, król strzelców III ligi Marcin Orłowski. Rywalizację w drugiej linii wzmocni także pomocnik Górnika Wałbrzych Dominik Radziemski. Sztab Puszczy zadbał również o rywalizację wśród Młodzieżowców. Mowa tu przede wszystkim o Jakubie Zagórskim, który w minionym sezonie w drużynie Lecha Poznań dotarł do finału Centralnej Ligi Juniorów, czy Dawidzie Kulidze, byłym zawodniku m.in. Pogoni Szczecin czy JKS 1909 Jarosław, który błysnął swoimi umiejętnościami choćby w pucharowym meczu z Garbarnią. Swoją szansę na większą liczbę minut na murawie powinni również wykorzystać Filip Wójcik i Daniel Barbus, który są już w naszym klubie od kilku miesięcy.

Co ciekawe inaugurację nowego sezonu przyjdzie nam się zmierzyć z drużyną, która nie potrafiła dotąd pokonać naszych piłkarzy. Jak wyglądały ostatnie mecze Puszczy i ROW-u możecie przeczytać tutaj… Oby historia wciąż była po naszej stronie!