W sobotę gramy z Olimpią

puszcza-vs-olimpia-elblag-314Olimpia Elbląg będzie rywalem Puszczy Niepołomice w meczu 13. kolejki piłkarskiej II ligi. Początek meczu w sobotę 15 października o godzinie 15:00. 

W ostatnim meczu w Niepołomicach poprzedzającym zmagania w Pucharze Polski podopieczni trenera Tomasza Tułacza zmierzą się z Olimpią Elbląg. Ligowy beniaminek traci do szóstej w tabeli Puszczy punkt i plasuje się na ósmej lokacie.

Goście są najwyżej sklasyfikowaną drużyną w lidze… która nie wygrała jeszcze meczu na wyjeździe. W pięciu delegacjach gracze Olimpii zanotowali 4 remisy i 1 porażkę.   Są drużyną która strzela natomiast mnóstwo goli (22 zdobyte bramki), ale też sporo traci (19 straconych).  Znakomita liczba po stronie zdobyczy to w dużej mierze zasługa Łukasza Pietronia, snajper Olimpii ma na swoim koncie już 8 bramek.  Bardzo dobrze w tym zadaniu wspiera go Paweł Piceluk, który już 6-krotnie cieszył się po zdobyciu bramki w bieżącym sezonie.

W ostatniej kolejce nasi sobotni rywale po świetnym meczu pokonali 4-2 drużyne Radomiaka Radom. Ciekawostką jest fakt, że arbiter prowadzący tamto spotkanie podyktował… 4 rzuty karne, po dwa dla każdej z drużyn. O tym, że w meczach z Olimpia pada sporo bramek świadczy również wynik 11. Kolejki. Wówczas nasi sobotni rywale polegli w Tarnobrzegu aż 4-1. Na przełomie całego sezonu statystycznie w jednym meczu z udziałem Olimpii pada 3.4 bramki na mecz!

W meczu z Olimpią z pewnością nie zobaczymy kontuzjowanych Dominików: Radziemskiego i Malugi. Ważą się również losy udziału w spotkaniu borykającego się z problemami zdrowotnymi Longinusa Uwakwe (zastąpiony w ostatnim meczu przez Damiana Lepiarza). Najtrudniejsze zadanie trenera Tomasza Tułacza czeka jednak z pozycją lewego obrońcy. W Warszawie podczas meczu z Polonią, czwarte upomnienia w sezonie zobaczyli zarówno Michał Mikołajczyk jak i naturalny zmiennik kapitana na tej pozycji Kamil Łączek.

Niemiej jednak piłkarze Puszczy podejdą do tego spotkania z poczuciem niedosytu po meczu w stolicy. Z Polonią mimo kilku klarownych sytuacji nie udało się naszym zawodnikom zdobyć bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.  Liczymy, że tym razem w Niepołomicach piłka będzie wpadać do siatki Olimpii!

Początek spotkania o godzinie 15.00. Bilety na ten mecz można kupić nie wychodząc z domu za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl oraz w dniu meczu od godziny 13.00 w kasie biletowej przed stadionem.