W środę z Tychami

Tyski GKS będzie najbliższym rywalem piłkarzy Puszczy Niepołomice. Mecz na Stadionie Miejskim w Niepołomicach już w środę 9 maja o godzinie 17.00.

Tyszanie to najlepiej punktująca drużyna w 2018 roku. Nasi rywale w 10 tegorocznych bataliach zdobyli już 23 punkty i legitymują się bilansem 7 zwycięstw dwóch remisów i tylko jednej porażki.

Kapitalna wiosna spowodowała, że nasi najbliżsi kolejni przeciwnicy włączyli się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy, bowiem do miejsca premiującego awans tracą zaledwie cztery, udowadniając swoje aspiracje weekendowym zwycięstwem z liderem rozgrywek Miedzią Legnica.

Piłkarze Puszczy po ostatniej ligowej kolejce również mają powody do zadowolenia. Trzy punkty wywalczone w Chorzowie po dublecie Michała Czarnego pozwoliły Puszczy na umocnienie swojej przewagi nad zespołami uwikłanymi w walkę o ligowy byt.

Na sześć kolejek przed końcem sezonu drużyna Tomasza Tułacza ma 8 punktów przewagi nad miejscem barażowym. Środowe spotkanie będzie jednym z trzech meczów jakie w tym sezonie zawodnicy z Niepołomic rozegrają przed własną publicznością.

Bilety na mecz można już kupić w internetowej przedsprzedaży na stronie bilet.pax.pl. Jak zawsze kasy biletowe w dniu meczu (9 maja) zostaną otwarte na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem, a więc o godzinie 15.00.

Mecz poprowadzi arbiter Sebastian Tarnowski z Wrocławia, który prowadził mecz I rundy Pucharu Polski w którym przegraliśmy w Niepołomicach właśnie z GKS-em Tychy 0-1.

W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami padł remis 1-1. Obie bramki w tamtym spotkaniu zdobył… Michał Czarny.