Waleczni do końca

W meczu 11. kolejki piłkarskiej II ligi zawodnicy Puszczy Niepołomice podzielili się punktami z wiceliderem Odrą Opole. Bramkę na wagę remisu zdobył Piotr Stawarczyk.

Przyjazd wicelidera do Niepołomic zwiastował spore emocje przy Kusocińskiego i wszyscy kibice obecni na meczu nie mogą czuć się zawiedzeni, bo okazji bramkowych od pierwszych minut nie brakowało.

Wynik meczu mógł otworzyć Orłowski, którego strzał zablokował świetnie spisujący się w bramce Odry Weinzettel. Pierwsza bramkę w meczu kibice zobaczyli w 22 minucie. Świetna kontra gości zaowocowała podbramkowym zamieszaniem w którym piłka niefortunnie odbiła się od nogi Michała Czarnego i wpadła do siatki. Okazję do wyrównania piłkarze Puszczy mieli po rozegraniu 30 minut gry. Groźnie główkował Stawarczyk, ale bardzo dobrze w bramce zachował się po raz kolejny Weizettel.

Piłkarze Odry po zmianie stron czekali na okazje do kontrataku. Tego typu akcję przeprowadzili w 55 minucie meczu, ale Łukasz Staroń w momencie podania był na spalonym i jego trafienie słusznie nie zostało uznane.

Gospodarze za wszelką cenę chcieli wyrównać. W 70 minucie meczu świetnym strzałem bramkarza Odry starał się zaskoczyć Orłowski, ale ekwilibrystyczna parada uchroniła gości przed stratą bramki. Kilka minut później futbolówka zatrzepotała w końcu w siatce Odry, ale arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym i nie uznał trafienia Uwakwe. W końcu w polu karnym Odry dał się sfaulować wprowadzony w drugiej połowie Gajewski. Do piłki podszedł Stawarczyk i mocnym strzałem wyrównał losy rywalizacji.

Puszcza zdobyła cenny punkt i udowodniła, że mimo potwornego zmęczenia potrafi walczyć do końca.  W piątek piłkarzy prowadzonych przez trenera Tomasza Tułacza czeka wyjazd do Warszawy na mecz z Polonią.

 

Puszcza Niepołomice 1-1 Odra Opole
Piotr Stawarczyk 90 (k) – Michał Czarny 21 (s)

Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk – 4. Łukasz Furtak (64, 14. Kamil Łączek), 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 28. Michał Mikołajczyk – 2. Daniel Barbus, 7. Marcel Kotwica (46, 9. Łukasz Krzysztoń), 8. Longinus Uwakwe, 10. Maciej Domański (67, 20. Filip Wójcik), 15. Dawid Kuliga (54, 6. Arkadiusz Gajewski) – 19. Marcin Orłowski.

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel – 7. Robert Trznadel, 4. Aleksander Kowalski, 2. Szymon Przystalski, 18. Łukasz Winiarczyk – 9. Mateusz Gancarczyk (64, 99. Marek Gancarczyk), 23. Mateusz Peroński, 6. Tomasz Wepa, 8. Rafał Brusiło (90, 19. Michał Sypek), 21. Marcin Niemczyk (64, 20. Mateusz Marzec) – 11. Łukasz Staroń (66, 17. Przemysław Brychlik).

żółte kartki: Gajewski, Uwakwe – Wepa, Winiarczyk, Peroński.

sędziował: Jacek Lis (Katowice).

/mb/