Wicelider odprawiony

W zaległym meczu 14. Kolejki Fortuna 1 ligi Puszcza Niepołomice pokonała Sandecję Nowy Sącz 1-0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Hubert Tomalski.

Przeraźliwe zimno i porywisty wiatr czekały na piłkarzy przed rozpoczęciem spotkania. Niesprzyjająca aura nie przeszkadzały jednak naszym zawodnikom, którzy szybciej zaadaptowali się do trudnych warunków gry.

Już w pierwszej minucie wyraźną chęć do gry pokazał Marcel Kotwica, zawodnik, który dopiero pierwszy raz w tym sezonie wybiegł w podstawowym składzie ruszył z piłką i przez kilkadziesiąt metrów żaden z rywali nie mógł go zatrzymać.

W szóstej minucie spotkania mogliśmy zaobserwować jak groźna jest nasza drużyna ze stałych fragmentów gry. Niecodziennie rozegrany rzut wolny zdezorientował kompletnie zawodników z Nowego Sącza, którzy mogli tylko popatrzeć na strzelającego z 10 metrów Tomalskiego. Hubertowi zabrakło jednak szczęścia i futbolówka odbita od słupka wyszła w pole.

Tego czego zabrakło Hubertowi w 6 minucie los oddał mu z nawiązką kwadrans później. Ofensywny pomocnik Puszczy uderzył z 20 metrów, a piłka odbita od jednego z rywali wpadła do siatki obok zaskoczonego takim obrotem spraw Kozioła.

Kilka minut później Tomalski znów stanął przed szansą, ale strzał oddany w trudnej sytuacji został zablokowany przez obrońców Sandecji.

Najgroźniejszą akcję goście stworzyli sobie w 39 minucie meczu. Indywidualną akcję Małkowski zakończył strzałem pod porzeczkę, ale Miłosz Mleczko kontrolując sytuację wybił piłkę na rzut rożny.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę na listę strzelców powinien wpisać się Drzazga. Najlepszy strzelec Puszczy w tym sezonie wybiegł przed rywali do podania Tomalskiego, ale przegrał pojedynek oko w oko z Koziołem.

W drugiej połowie spotkania gra przesunęła się bliżej strefy obronnej Puszczy, ale nasi zawodnicy kontrolowali sytuację na murawie i nie dali się zaskoczyć wyżej notowanym rywalom, a czwarte zwycięstwo przy K2 stało się faktem.

Puszcza Niepołomice 1-0 Sandecja Nowy Sącz

Hubert Tomalski 21

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko – 4. Patryk Fryc, 5. Konrad Stępień, 23. Piotr Stawarczyk, 21. Łukasz Furtak – 14. Dawid Ryndak, 7. Marcel Kotwica, 11. Marcin Stefanik (81, 8. Longinus Uwakwe), 10. Hubert Tomalski (88, 28. Michał Mikołajczyk), 9. Krzysztof Drzazga (80, 25. Wiktor Żytek) – 19. Marcin Orłowski.

Sandecja: 88. Marek Kozioł – 17. Adrian Basta (86, 37. Bartłomiej Dudzic), 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko – 27. Damian Chmiel, 33. Bartłomiej Kasprzak, 7. Grzegorz Baran (83, 91. Mateusz Klichowicz), 8. Maciej Małkowski, 55. Hubert Maślanka – 10. Dawid Flaszka (75, 21. Dawit Manojan), 24. Mariusz Gabrych.

żółte kartki: Kotwica, Fryc, Orłowski – Maślanka, Małkowski.