Wracamy z Legnicy z punktem

Z Legnicy wracamy z 1 punktem! Gola na wagę remisu strzelił Michał Czarny w drugiej części meczu. To już 5 kolejny mecz Puszczy bez porażki! 

Początek spotkania był wyrównany z obu stron, choć Puszcza utrzymywała się z piłką na połowie rywali. Pierwsza groźną okazję mogliśmy stworzyć po rzucie wolnym, ale Serafin zagrał za krótko i piłkę wybili defensorzy gospodarzy. Odpowiedź Miedzi mogła być zabójcza. Po dośrodkowaniu interweniował Czarny. Piłka spadł pod nogi nabiegającego Tronta, który huknął od razu na naszą bramkę, ale kapitalnie obronił Kobylak. Równie groźnie pod naszą bramką zrobiło się w 23. minucie. W polu karnym Zapolnik szukał Drzazgi, ale dośrodkowanie w ostatniej chwili przeciął Cikos. Przewaga Miedzi rosła z minuty na minutę. W 30. minucie ofiarnym wślizgiem w polu karnym popisał się Stępień i Zapolnik nie wyszedł sam na sam. Pomimo przewagi gospodarzy, pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

W 50. minucie to zespół Miedzi otworzył wynik meczu. Gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, Zapolnik zgrał piłkę przed pole karne do Romana. Ten uderzył, piłka odbiła się od interweniującego zawodnika Puszczy myląc Kobylaka i wpadła do sieci. Radość z prowadzenia gospodarzy nie trwała jednak długo. W 58. minucie rzut rożny dla Puszczy na gola zamienił Czarny, który idealnie wyszedł do dośrodkowania. Po golu śmielej zaatakowali gracze Tomasza Tułacza. W 70. minucie bramkarza Miedzi próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Tomalski, ale Hewelt był na posterunku. W 77. minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie. Po rożnym piłka spadła pod nogi Czarnego, który starał się piętą zaskoczyć Hewelta, ale golkiper Miedzi wykazał się refleksem. W 84. minucie Miedź miała szansę z rzutu wolnego. Strzał Romana odbił Kobylak. Chwilę później w pole karne wpadł Zieliński i uderzył w boczną siatkę. Mimo ataków Miedzi defensywa Puszczy do końca nie popełniła błędu i z Legnicy wracamy z 1 punktem.

Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)

1:0 Roman 50’
1:1 Czarny 58’

Żółte kartki: Biernat, Matuszek – Klec, Serafin.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

Miedź: 1. Mateusz Hewelt, 5. Marcin Biernat, 6. Szymon Matuszek (kpt) (79’ 13. Adrian Purzycki), 9. Krzysztof Drzazga (72’ 59. Mehdi Lehaire), 15. Dani Pinillos, 18. Kamil Zapolnik, 19. Paweł Tupaj (79’ 70. Michał Śliwa), 20. Damian Tront, 22. Joan Roman (87’ 21. David Panka), 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković.

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak, 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 9. Łukasz Spławski, 10. Hubert Tomalski,14. Jakub Serafin, 17. Bartosz Żurek (75’ 6. Mateusz Skrzypczak), 18. Michał Klec (63. 7. Jakub Bartosz) 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk (kpt) , 77. Erik Cikos.