Wskoczą na podium?

Za nami osiem spotkań w małopolskiej IV lidze. Piłkarki Puszczy radzą sobie coraz lepiej!

10 punktów w ostatnich 4 meczach zdobyły podopieczne trenera Tomasza Słabonia. Świetne wyniki drużyny znacząco poprawiły sytuację zespołu w ligowej tabeli.

Przed niepołomickimi piłkarkami jeszcze jedno jesienne spotkanie. Na zakończenie rundy żeńska Puszcza zmierzy się 23 października z Piastem Łapanów. Mecz zostanie rozegrany w Ochmanowie.

Początek sezonu miło bardzo dobrego otwarcia (3-0) w meczu ze Szreniawą Nowy Wiśnicz był trudny dla zawodniczek Puszczy. Trzy kolejne porażki spowodowały, że drużyna musiała gonić uciekającą stawkę.

Impulsem do poprawy sytuacji w lidze było zwycięstwo z Dębem Zabierzów Bocheński. Po nim nastąpiły dwa kolejne (wyjazdowe) z Dąbrovią Dobrowa Tarnowska oraz Tarnovią II Tarnów , a także bezbramkowy remis ze Starówką II Nowy Sącz.
Przed ostatnią serią gier Puszcza jest czwarta z dorobkiem 13 punktów i do lidera z Osieczan traci zaledwie dwa punkty, nie tylko miejsce na podium, ale i fotel lidera jest możliwy do zdobycia!

Jesteśmy na finiszu rundy jesiennej sezonu 2016/17 IV ligi kobiet. W kończącej się rundzie miewaliśmy nastroje humorów. Po pewnej wygranej w pierwszej kolejce na Stadionie Miejskim ze Szreniawą Nowy Wiśnicz przyszły trzy porażki z rzędu. Były to spotkania, gdzie nasze dziewczyny mierzyły się z rezerwami klubów grających w ligach wyżej. Mobilizacja w szeregach przeciwniczek Puszczy była ogromna i trenerzy wysyłali w bój swoje najlepsze piłkarki grające na szczeblach wyższych niż IV liga, a nawet reprezentantki Polski. Kulminacją był mecz na Podhalu z Rysami II Bukowina Tatrzańska, gdzie mój młody zespół zagrał z ekipą mającą w swoich szeregach zawodniczki na co dzień grające na zapleczu Ekstraligi kobiet. To był bardzo dobry mecz w wykonaniu niepołomiczanek, które mimo porażki postawiły się lepszym i starszym od siebie koleżankom. Te trzy przegrane spotkania zrzuciły Puszcze na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Przełom miał nastąpić w meczu, który już przeszedł do historii żeńskiej piłki w naszej gminie. 25 września przy rekordowej jak na kobiece piłkarskie realia publice (320 osób na Stadionie Miejskim w Niepołomicach). Patrząc na ligową tabelę oraz czytając informacje z portali społecznościowych faworyta szukano w drużynie Dębu. My jednak znamy swoją wartość i staraliśmy się robić swoje wygrywając to spotkanie  2:0 nie pozwalając rywalkom oddać groźnego strzału na naszą bramkę. Po tym meczu przyszła seria spotkań bez porażki gdzie niepołomiczanki ograły Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska na ich stadionie 2:1, lidera grupy – Tarnovię II Tarnów 4:2 oraz przywożąc cenny punkt z Nowego Sącza remisując ze Starówką II. Przed nami ostatni mecz ligowy w 2016 roku gdzie w Ochmanowie zagramy Piastem Łapanów. Ekipą która mało traci i mało strzela bramek. Chcemy zakończyć zwycięstwem tą rundę by w czołówce tabeli przezimować przerwę i przygotować się do rundy rewanżowej. Tych punktów mogło by być więcej gdybyśmy do wszystkich spotkań podeszli tak jak do meczu z Rysami. Jednak nasza sytuacja nie jest zła i gramy dalej – komentuje trener żeńskiej Puszczy, Tomasz Słaboń.

 

Wyniki żeńskiej drużyny Puszczy Niepołomice można znaleźć tutaj.
Szukasz tabeli IV ligi kobiet? Kliknij tutaj.