Wygrać i dać impuls

W sobotę o godzinie 17:00 piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się ze Stalą Stalowa Wola. Siódmy obecnie zespół ligi w ostatniej kolejce dość nieoczekiwanie przegrał z Kotwicą KOłobrzeg 0-1.

Gracze Stali nadal mają spore szanse na awans do pierwszej ligi. W tym momencie do czwartego w tabeli Energetyka ROW Rybnik tracą 4 punkty. Zważywszy na to, że najprawdopodobniej nie odbędzie się mecz barażowy (związku z wycofaniem się Floty Świnoujście) czwarta lokata na koniec sezonu może dać automatyczną promocję o jedną klasę wyżej.

Wycofanie się Floty to również dodatkowa szansa dla zespołów walczących o utrzymanie. Zgodnie z przepisami PZPN Flota zostanie delegowana minimum o dwie klasy rozgrywkowe. To oznacza, że w obecnym sezonie II ligę opuszczą 3, a nie 4 zespołu. To oznacza, że 15 lokata wystarczy by utrzymać drugoligowy byt. Obecnie to miejsce zajmuje Kotwica Kołobrzeg, która podobnie jak Puszcza ma na swoim koncie 28 punktów. W bezpośrednich pojedynkach legitymuje się jednak lepszym bilansem.

Zwycięstwo ze Stalą z pewnością poprawiło by morale zespołu i dały impuls do udanej i skutecznej walki w ostatnich tygodniach.

Puszcza Niepołomice – Stal Stalowa Wola, Stadion Miejski w Niepołomicach, sobota, 16 maja 17:00.