Wygrać przy Bukowej

W sierpniu ubiegłego roku w meczu na stadionie GKS-u Katowice wygraliśmy 2-1. Dzisiaj spróbujemy powtórzyć ten wynik!

Nasi piłkarze zagrają dziś w Katowicach z zespołem w którym w ciągu tygodnia doszło do sporych zmian. Jacka Paszulewicza na ławce trenerskiej zmienił Jakub Dziółka. Decyzja ta podyktowana była słabym rozpoczęciem rozgrywek przez naszych rywali.

Gieksa w 10 rozegranych dotąd meczach uzbierała tylko 8 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. O losie trenera przesądził remis w zaległym spotkaniu 9 kolejki z Odrą Opole. Grający w Katowicach gospodarze dali sobie wyszarpać zwycięstwo mimo dwubramkowego prowadzenia.

Historia pokazuje, że GKS Katowice to wygodny rywal dla naszej drużyny. W ubiegłym sezonie przy Bukowej mieliśmy okazję cieszyć się z kompletu punktów podobnie zresztą jak w Niepołomicach. W sezonie 2013/14 również nie daliśmy się pokonać Gieksie w pierwszej lidze, a oba spotkania kończyły się remisami.

Teoretycznie już jutro nasi piłkarze staną przed szansą zrównania ubiegłorocznej liczby zwycięstw wyjazdowych. W całym ubiegłym sezonie trzykrotnie cieszyliśmy się z wygranej na wyjeździe. W tym, ta sztuka udała nam się już dwa razy.

Początek spotkania o godzinie 12:45.