Wykorzystaliśmy szansę

To było niezwykle udane i pełne ciekawego futbolu półrocze w Niepołomicach. Jesteśmy dumni, że starania przynoszą nadspodziewane efekty i nasz klub jest ceniony w polskim świecie futbolu.

Z uznaniem przyglądałem się nie tylko grze jedenastki Puszczy, ładnie prowadzonej przez trenera Tomasza Tułacza, ale podziwiałem funkcjonalny stadion, sympatycznych działaczy i kibiców czy ofiarne władze miasta w osobie Pana Burmistrza – te słowa skierował na ręce prezesa Puszczy Niepołomice Jarosława Pieprzycy, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Obecność na meczu drugoligowym Zbigniewa Bońka czy Adama Nawałki to wydarzenie szczególne na boiskach drugoligowych. Fakt, obecności w Niepołomicach w trakcie jednej rundy rozgrywkowej prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i selekcjonera Reprezentacji Polski, która wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy to powód to dumy i olbrzymia nobilitacja dla społeczności i sympatyków Puszczy Niepołomice.

Jesteśmy klubem dla którego gościnność i otwartość stanowi szczególną wartość w codziennym zarządzaniu. Cieszymy się, że na naszych meczach mamy okazję gościć osoby które stanowiły i stanowią o sile i rozwoju polskiego futbolu. Nigdy nie odmawiamy obecności w Niepołomicach pracownikom innych klubów czy wszystkim sympatykom futbolu, którzy w bezpiecznych i komfortowych warunkach chcą obejrzeć drugoligowe zmagania.

Rekordowa frekwencja na meczu z Lechią Gdańsk utwierdziła nas w przekonaniu, że obraliśmy właściwą drogę, a możliwość rywalizacji z największymi drużynami w naszym kraju stanowi nagrodę dla wszystkich osób, którym nie jest obca działalność naszego klubu.

Bezpieczeństwo na Stadionie Miejskim w Niepołomicach jest naszym priorytetem dlatego fakt przeprowadzenia kolejnej rundy zmagań o punkty bez pozasportowych incydentów stanowi dla nas nobilitację i dalszą motywację do rozwoju piłki na szczeblu centralnym w Niepołomicach.

Naszym celem jest promocja naszego regionu i rywalizacji sportowej opartej na zasadach wzajemnego poszanowania niezależnie od poziomu sportowego rywala. Inwestując w Miejskim Klub Sportowy Puszcza Niepołomice nasi sponsorzy i biznesowi partnerzy mogą liczyć na profesjonalizm i wspólne dążenie do sukcesu na arenie sportowej i biznesowej. Dziękujemy serdecznie tym, którzy z otwartością i szczodrością wspierają codzienną działalność naszego klubu.

Najważniejszą motywacją do dalszej pracy są kolejne sukcesy naszych zawodników i zawodniczek niezależnie od wieku, ligi w której występują czy zajmowanego miejsca w tabeli. Mamy nadzieję, że poprzez promocję piłki nożnej opartej na zasadach fair play z roku na rok coraz większa ilość naszych wychowanków zasili szeregi pierwszej drużyny.

Liczymy, że w kolejnych latach Miejski Klub Sportowy Puszcza Niepołomice potwierdzi swoje aspiracje do bycia ważnym punktem na mapie piłkarskiej Małopolski i całego naszego kraju. Drzwi naszego klubu są otwarte dla wszystkich.

Dziękujemy za obecność na meczach rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Niepołomicach w trakcie minionej rundy. Zapraszamy na rundę rewanżową podczas której będziemy starać się o jeszcze lepsze wyniki.

Bez Was to jednak nie będzie możliwe!