Wystarczy… wygrać

W sobotę 27 maja ostatni raz w tym sezonie na Stadion Miejski w Niepołomicach wybiegną piłkarze Puszczy Niepołomice, zwycięstwo z Gryfem Wejherowo da bezpośredni awans do Nice I ligi.

To co teoretycznie wydaje się być niezwykle proste, czyli 11 zwycięstwo Puszczy u siebie w tym sezonie może się okazać niezwykle trudnym i wymagającym zadaniem. Stawka tego meczu będzie ogromna dla obu drużyn, bowiem 13 w tabeli Gryf wciąż nie może być pewnym utrzymania.

W walce o trzecie dające bezpośredni awans do pierwszej ligi zostały dwa zespoły: Puszcza i Radomiak Radom, które w zasadzie od początku rundy rewanżowej toczą korespondencyjny pojedynek. Naszej drużynie z nawiązką udało się odrobić stratę do Radomiaka i wciąż sami o sobie decydujemy.

Zawdzięczamy to również znakomitej postawie …Gryfa Wejherowo.  Kiedy nasza drużyna remisowała bezbramkowo w Bełchatowie, Gryf do 81 minuty meczu przegrywał u siebie z Radomiakiem 1-3. Mimo to gospodarze tamtego spotkania nie poddali się i zdołali doprowadzić do remisu 3-3.

W sobotę wszystkie mecze zostaną rozegrane o tej samej porze, a więc rozpoczną się o 15.00. Nikt nie wyjdzie na boisko wiedząc jakim wynikiem zakończyło się spotkanie najbliższego rywala w tabeli. Co musi się stać, żeby już jutro przy Kusocińskiego świętować awans.

Aby być pewnym awansu Puszcza w dwóch ostatnich meczach mus zdobyć przynajmniej 3 punkty. W takim przypadku nawet komplet punktów drużyny z Radomia nie zmieni układu w tabeli na koniec sezonu. Wówczas na koniec sezonu Puszcza i Radomiak będą miały tyle samo punktów i to nasza drużyna mająca lepszy bilans bezpośrednich meczów zajmie wyższe miejsce w lidze.

Piłkarze Puszczy mogą się cieszyć jutro z awansu nawet jeśli nie wygrają. Taki ewentualność jest możliwa, jeśli punkty straci Radomiak. Wtedy podopiecznym trenera Tomasza Tułacza wystarczy identyczna zdobycz punktowa jak zawodników z Radomia. Jeśli zespół Roberta Podolińskiego zremisuje, Puszczy wystarczy jeden punkt, jeśli Radomiak jutro przegra Puszcza jest w Nice I lidze.

Niemniej jednak piłkarze jak i cały sztab szkoleniowy zgodnie powtarzają, że patrzą tylko na siebie. A skoro tak, to trzeba jutro wyjść, zdobyć komplet punktów i świętować ze swoimi kibicami.

Puszcza Niepołomice – Gryf Wejherowo
sobota, 27 maja, g. 15:00
Stadion Miejski w Niepołomicach