Yakuba: Zrobić wszystko, aby awansować do Ekstraklasy

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi trwa! Do naszej drużyny w ostatnich dniach dołączył Mistrz Łotwy, Młodzieżowy Reprezentant Ukrainy- Roman Yakuba. 21-latek podzielił się z nami swoimi wrażeniami po pierwszych dniach z drużyną.

Pierwsze odczucia po pobycie w Niepołomicach są dla Romana bardzo pozytywne –Ludzie tutaj są naprawdę bardzo mili. Wiem, że mogę zrobić tutaj bardzo duży postęp, a to jest dla mnie najważniejsze. Nie miałem jeszcze okazji zwiedzić Niepołomic, ale uważam, że cała Polska jest bardzo pięknym krajem. Bywałem tutaj bardzo wiele razy– rozpoczął Yakuba.

Dla Romana, Puszcza Niepołomice jest pierwszym klubem w Polsce, w którym występuje. Co zdecydowało o tym, że postawił na ekipę „Żubrów”? –Puszcza Niepołomice to bardzo ambitny klub, który zmierza do wyznaczonego celu. Każdy tutaj jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Wszyscy tutaj dążą do zwycięstw i do zajęcia jak najwyższego miejsca w tabeli ligowej. To właśnie wpłynęło na mój wybór i dzięki temu jestem tutaj– kontynuuje zawodnik.

Jak przyznaje Roman, polska liga nie jest mu obca –Śledziłem polską ligę, bo uważam, że jest tutaj bardzo dobry poziom futbolu, z którego naprawdę można się cieszyć. Wielu moich znajomych gra tutaj. Przed przyjazdem do Puszczy Niepołomice nie miałem swojej ulubionej drużyny w Polsce. Teraz ten klub jest dla mnie numerem jeden- mówi.

Roman Yakuba przyznaje, że mocno wierzy w swoją drużynę. Ma również nadzieję, że jego obecność w ekipie „Żubrów” przyniesie same korzyści –Chcemy wygrać każdy mecz. Zrobić wszystko, aby awansować do Ekstraklasy. Jakie są moje indywidualne cele? To na pewno przyniesienie jak najwięcej korzyści zespołowi. Poświęcenie i chęć zwycięstwa są najważniejsze. Trener i sztab szkoleniowy przed transferem analizowali moją osobę. Wiedzą, jakie są moje mocne strony, które zespołowi przyniosą najwięcej korzyści- kończy.