Z beniaminkiem na inaugurację

Godziny dzielą nas od pierwszego ligowego meczu Puszczy w sezonie 2020/2021. Przeciwnikiem Żubrów będzie beniaminek Fortuna 1 Ligi – Apklan Resovia. Pierwszy gwizdek sędziego o 19:00. Transmisja zostanie przeprowadzona w serwisie IPLA.

Ledwo opadł kurz po poprzednim sezonie, a już w sobotę czeka nas walka o kolejne ligowe punkty. Sezon 2020/2021 Żubry rozpoczną od starcia z Apklan Resovią, która jest beniaminkiem Fortuna 1 Ligi. Do grona pierwszoligowców zespół z Rzeszowa dołączył po wygraniu baraży. W sezonie zasadniczym Resovia zajęła 5 miejsce w 2 Lidze. W barażach ekipa prowadzona przez Szymona Grabowskiego najpierw pokonała Bytovię Bytów, a następnie w meczu derbowym okazała się lepsza od Stali Rzeszów. Tym samym Resovia wraca na zaplecze ekstraklasy po 26 latach.

Mimo, że przerwa pomiędzy rozgrywkami trwała w tym roku naprawdę krótko, to w Resovii od czasu awansu trochę się pozmieniało. Odeszli tacy piłkarze, jak Daniel Świderski, Serhij Krykun oraz kapitan Szymon Kaliniec. W ich miejsce pojawiło się kilku nowych zawodników: Przemysław Brychlik, Cezary Demianiuk, Michał Kuczałek, Jarosław Czernysz, Bartłomiej Kiełbasa oraz Dawid Rogalski.

W trakcie przygotowań do sezonu w Fortuna 1 Lidze  Resovia zagrała 3 sparingi i wszystkie wygrała. Beniaminek okazał się lepszy w grach kontrolnych od Hutnika Kraków, Znicza Pruszków i Zagłębia Sosnowiec. Znacznie gorzej Resovia wypadła w Pucharze Polski. Tam musiała uznać wyższość Piasta Gliwice, który wygrał 4:0.

A co słychać u Żubrów? Nasz zespół również przeszedł kilka zmian. Przede wszystkim odeszli: Karol Niemczycki, Maksymilian Sitek, Piotr Stawarczyk, Bartłomiej Eizenhart oraz Marcin Orłowski. Naszą drużynę wzmocnili natomiast Łukasz Spławski, Mateusz Skrzypczak oraz Jakub Bartosz.

Po wznowieniu treningów podopieczni Tomasza Tułacza rozegrali 2 mecze kontrolne. Najpierw w Arłamowie Puszcza przegrała z Piastem 1:2. Potem w Woli Cholerzowskiej okazała się lepsza od Bruk-Bet Termaliki, wygrywając 2:1. Po drodze zagraliśmy także w Pucharze Polski. W 1/32 finału pokonaliśmy w Gdańsku miejscowy Jaguar 4:1. Kurs w Fortunie, że Puszcza wygra obie połowy meczu to 5.30.

Z ekipą z Rzeszowa mierzyliśmy się 7 razy. 6 razy w 2 Lidze i 1 raz w Pucharze Polski. W ligowych meczach bilans jest korzystny dla Żubrów i wynosi 3-2-1. Lepsi od Resovii byliśmy także we wspomnianym meczu pucharowym. Co ciekawe w meczach pomiędzy tymi zespołami nigdy nie padły więcej niż 3 gole. Kurs w Fortunie, że Puszcza strzeli gola jako pierwsza wynosi 1.61.

Sobotni mecz będzie wyjątkowy dla trenera Tomasza Tułacza. Szkoleniowiec dwukrotnie  prowadził ekipę z Rzeszowa: w latach 2008/09 i 2012/13. W swoim pierwszym okresie z Resovią Tułacz awansował z zespołem do 2 Ligi.

W trakcie meczu zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie pani Ewy, o której wspominaliśmy [TUTAJ]. Ze specjalnie przygotowanymi puszkami w trakcie pierwszej części spotkania po trybunach przejdą zawodniczki żeńskiej drużyny Puszczy. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę!

 

 

 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.